صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و بسیج و سپاه و فرهنگ و هنر : استقبال مردم تبریز از پیکر مطهر پنج شهید گمنام

استقبال مردم تبریز از پیکر مطهر پنج شهید گمنام

https://tabankhabar.ir/?p=11123

مردم تبریز از پیکر پاک و مطهر پنج شهید گمنام دوران دفاع مقدس در فرودگاه بین المللی تبریز استقبال کردند.

به گزارش تابان خبر، پیکر پاک و مطهر، پنج شهید گمنام دوران مقدس امروز به تبریز وارد شد و مردم تبریز به استقبال این شهیدان راه حق در فرودگاه بین المللی تبریز شتافتند.

استقبال مردم تبریز از پیکر مطهر پنج شهید گمنام

پیکرهای این شهدا در محل فرودگاه بین المللی تبریز با تشریفات نظامی مورد استقبال مقامات لشکری و استانی و نیز آحاد مردم قرار گرفت .

قرار است هر کدام از شهدای مزبور در شهرها و بخش های مختلف آذربایجان شرقی تدفین شوند.

استقبال مردم تبریز از پیکر مطهر پنج شهید گمنام

این آلاله های گمنام در عملیات والفجر هشت در منطقه بوارین به سال ۱۳۶۲، والفجر چهار منطقه پنجوین به سال ۱۳۶۲، عملیات مسلم بن عقیل در منطقه سومار به سال ۱۳۶۵ ، تک دشمن در منطقه زبیدات به سال ۱۳۶۷ و عملیات خیبر در جزیره مجنون به سال ۱۳۶۲ به شهادت رسیدند.

استقبال مردم تبریز از پیکر مطهر پنج شهید گمنام

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی اعلام کرد: این شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس تا ۲۳ آذر ماه جاری در شهرهای مختلف استان میهمان مردم انقلابی این خطه خواهند بود تا در نهایت و پس از حضور در کنگره بزرگداشت ۱۰ هزار شهید استان، در محل های مورد نظر دفن شوند.

استقبال مردم تبریز از پیکر مطهر پنج شهید گمنام

دریادار « رضا عباسی» اظهار کرد: پیکر مطهر این شهیدان گمنام روز ۲۶ آذر همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از میدان شهدای شهر تبریز تشییع و به شهرهای محل خاکسپاری انتقال داده می‌شوند.

وی ادامه داد: پیکر یکی از شهدای گمنام در مرکز فنی و حرفه‌ای شماره یک تبریز آرام می‌گیرد و پیکر یکی دیگر از شهدا نیز در شهر تیمورلوی بخش گوگان از توابع شهرستان آذرشهر به خاک سپرده می شود.

استقبال مردم تبریز از پیکر مطهر پنج شهید گمنام

عباسی افزود: پیکر سه شهید گمنام دیگر در بخش ترک شهرستان میانه، مقبره شیخ شهاب الدین اهری در شهرستان اهر و پادگان فرماندهی پشتیبانی نیروی زمینی ارتش در مراغه به خاک سپرده خواهد شد.

طی روزهای اخیر ایران اسلامی میزبان تعداد ۲۸۰ شهید گمنام است که از این تعداد، پیکر مطهر یکصد شهید گمنام در تهران و ۱۸۰ شهید گمنام در دیگر استانها تشییع و تدفین می شوند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.