صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و تابان خبر و تبریز : آذربایجان شرقی هیچ عقب ماندگی درحوزه مسکن ندارد

مدیر کل راه و شهرسازی استان:

آذربایجان شرقی هیچ عقب ماندگی درحوزه مسکن ندارد

https://tabankhabar.ir/?p=7092

مدیر کل راه و شهرسازی استان با بیان این‌که آذربایجان شرقی هیچ عقب ماندگی درحوزه مسکن ندارد، افزود: در تامین زمین آذربایجان‌شرقی با چالش مواجه نیستیم و برای سایر متقاضیان نیز تامین زمین انجام می‌شود.

به گزارش تابان خبر، بخشی زاده در جمع خبرنگاران، خاطر نشان کرد: خدارا شاکریم که با تلاش همه همکاران در حوزه راه و شهرسازی توانستیم در واگذاری قطعات گروهی و انفرادی رتبه 16 را از آن خود کسب کنیم .

وی همچنین در خصوص طرح‌های بازآفرینی، اظهار کرد: با توجه به سیاست طرح تشویقی در بافت فرسوده شهری تبریز که از استقبال خوب شهروندان برخوردار بوده بابرنامه ریزی ویژه ای به عمل آمده در حوزه بازآفرینی توانستیم به رتبه 5 کشوری دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه وضعیت در نهضت ملی مسکن خصوصا زیرساخت‌های موجود که کلی هزینه را شامل می شود، بیان کرد: باید حمایتهای بیشتری در بافت‌های فرسوده صورت گیرد تا شهروندان بتوانند از خدمات بیشتری برای بازسازی این بافت‌ها داشته باشند.

بخشی زاده خاطر نشان کرد: تامین زمین در این استان شرایط مناسبی دارد و با استفاده از روش‌های گوناگون از جمله الحاق اراضی به محدوده شهرها شهرک‌سازی زمین مورد نیاز برای متقاضیان تا حد زیادی تامین شده است که دراین زمینه هم توانستیم در خصوص تحویل زمین رتبه هفت کشوری را کسب نماییم.

مدیر کل راه و شهرسازی در خصوص واگذاری ۱۵۰ قطعه زمین مسکونی طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اشاره کرد و افزود: در آذربایجان‌شرقی نزدیک یک هزار نفر واجد شرایط وجود دارد که حدود ۵۲۰ قطعه در استان در حال آماده‌سازی است که از این تعداد ۱۵۰ قطعه آماده شده و به خانواده های دارای سه فرزند یا بیشتر تحویل داده شد.

وی گفت: درجریان سفر دوم رئیس جمهور تعداد ۱۱۵۴۲ واحد مسکونی به مردم تحویل داده شد که این امر حاکی از اهتمام لازم برای ساخت و اتمام طرح های مسکن می باشد.

بخشی زاده با بیان اینکه شروع عملیات اجرائی در آذربایجان‌شرقی به تعداد ۷۷۱۷۴ هزار واحد مسکونی در نهضت ملی مسکن رسیده است، بیان کرد: با شروع این عملیات انشاالله اقدامات خوبی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی همچنین از احداث سه شهرک در اطراف تبریز خبر داد و افزود: امید آن داریم با احداث این شهرک‌ها بتوانیم از ظرفیت خوبی برای احداث قطعات تک واحدی برای شهروندان ایفا نماییم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.