صفحه اصلی > آخرین اخبار و فرهنگ و هنر : آغاز به کار نخستین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر

آغاز به کار نخستین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر

هنر

https://tabankhabar.ir/?p=749

به گزارش تابان خبر، سیدمحمدحسین بلاغی در آیین رونمایی از پوستر کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر اظهار کرد: شعر آیینی و شعر اهل بیت (ع) یکی از مفاخر تمدن آذربایجان است که همواره در میان شعرای ترک زبان جایگاه ویژه ای داشته است. در این میان، در تبریز نیز، در جریان عید غدیر خم گام های موثر و جریان سازی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر با محوریت اقوام ترک زبان برگزار می شود، اظهار کرد: نخستین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر در راستای جریان سازی موثر و با محوریت شعر غدیر، ولایت، بصیرت، شناخت ولی زمان و سایر موضوعات کار خود را آغاز کرده است.

رئیس حوزه هنری استان در ادامه افزود: دبیرخانه این کنگره هم اکنون در حال جمع آوری اشعار و ارتباط با شاعران کشور و شاعران سایر کشورهاست که امیدواریم در پایان این کنگره کتاب مجموعه اشعار به زبان ترکی استانبولی، ترکی آذربایجانی، فارسی و عربی منتشر شده و در اختیار مسلمانان جهان گذاشته شود.

گفتنی است، نخستین کنگره بین المللی شعر ترکی غدیر با موضوعات سیمای علی (ع) در فرآن، علی (ع) خانواده و سبک زندگی، علی (ع) و مساله صلح جهانی، علی (ع) در آیینه نهج البلاغه و سایر موضوعات مرتبط برگزار می شود که علاقمندان می توانند آثار خود را تا تاریخ ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ به دبیرخانه این کنگره واقع در حوزه هنری آذربایجان شرقی ارسال کنند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.