صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و فرهنگ و هنر : آیین نکوداشت خیّر ملی مدرسه ساز در تبریز برگزارمی شود

آیین نکوداشت خیّر ملی مدرسه ساز در تبریز برگزارمی شود

https://tabankhabar.ir/?p=9442

آیین نکوداشت خیّر ملی مدرسه ساز روز پنجشنبه 20 مهرماه در سالن همایش های بین المللی خاوران برگزار می شود.

به گزارش تابان خبر، دبیر آیین نکوداشت خیّر ملی مدرسه ساز،  کریم مردانی آذر، روز یکشنبه با اعلام این خبر گفت: این برنامه با عنوان «تکریم کریم» به مناسبت پاسداشت نودمین سالگرد تولد آقای مردانی آذر و عمری تلاش‌های ایشان و برادران‌شان در زمینه اقدامات خیر خواهانه روز پنجشنبه 20 مهرماه در سالن همایش های بین المللی خاوران برگزار می شود.

وی افزود: حاج کریم مردانی آذر و برادران‌شان چهره های شناخته شده جهانی در زمینه کار های خیر خواهانه هستند؛ به گونه ای که یونیسف چند سال قبل اعلام کردکه کمک های بشر دوستانه این خانواده از کمک های 196 کشور بیشتر است.

 

دبیر آیین نکوداشت خیّر ملی مدرسه ساز با بیان اینکه ویژه برنامه های مختلفی برای این مراسم در نظر گرفته شده است، گفت: رونمایی از سردیس، تمبر یادبود ۹۰ سالگی، اثر تصویر سازی شده و موشن گرافی کریم مردانی آذر در “آیین تکریم کریم” انجام خواهد گرفت.

 

وی یادآوری کرد: ویژه برنامه های دیگری نظیر اجرای موسیقی سنتی توسط استاد چنگیز مهدی‌پور و هنرنمایی گروه های سرود و موسیقی توسط دانش آموزان مجتمع های مردانی آذر اهر و استثنایی تبریز نیز برای آیین نکوداشت “تکریم کریم” پیش بینی شده است.

ذاکری در پایان گفت: نام گذاری یکی از مدارس درحال ساخت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و یکی از ایستگاهد ای مترو به نام حاج کریم مردانی آذر در دستور کار است.

 

کریم مردانی آذر، خیّر خوشنام تبریزی در طول چند دهه خدمت خود توانسته ۴۰ مدرسه برای دانش آموزان مناطق مختلف آذربایجان شرقی، منطقه ۱۰ شهرداری تهران و استان سیستان و بلوچستان بسازد.

وی مجتمع های شبانه روزی و خوابگاه هایی را نیز برای دانش آموزان مناطق محروم ساخته است، اما ساخت بیمارستان کودکان مردانی آذر تبریز و تجهیز چندین بیمارستان دیگر از اقدامات شاخص این خیّر نوع دوست تبریزی است.

Print Friendly, PDF & Email
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.