صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و کشاورزی : ارزآوری یک میلیارد دلاری پسته برای کشور

ارزآوری یک میلیارد دلاری پسته برای کشور

https://tabankhabar.ir/?p=9320

معاون امور باغبانی وزیر جهادکشاورزی از ارزآوری بیش از یک میلیارد دلاری محصول پسته برای کشور خبر داد.
به گزارش تابان خبر، محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزیر جهادکشاورزی در پیامی به سومین جشنواره پسته بخش ایلخچی شهرستان اسکو در استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: از برگزاری جشنواره بسیار باشکوه پسته در شهرستان اسکو بخش ایلخچی و از همه برگزارکنندگان این جشنواره باشکوه قدردانی می کنم که برای رونق تولید در جمهوری اسلامی ایران امروز در خطه بسیار زیبا و پر افتخار آذربایجان شرقی شهرستان اسکو بخش ایلخچی برگزار شد.

وی با بیان اینکه یکی از محصولات استراتژیک جمهوری اسلامی ایران محصول پسته است که خاستگاه آن در جمهوری اسلامی ایران هست و در استان زیبای آذربایجان شرقی تولید می شود ادامه داد: از ۳ میلیون هکتار باغات کشور ۵۱۲ هزار هکتار آن مربوط به باغات پسته است که این محصول صادراتی سالانه بیش از یک میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور دارد.


برومند گفت: استان آذربایجان شرقی هم بیش از 2 هزار و 600 هکتار باغات پسته دارد که امروز بخش زیادی از این باغات در حال بهره‌برداری است که علاوه بر تامین نیاز داخلی، بخش زیادی از این محصول در روند صادرات کشور و در سبد صادرات قرار دارد و ارزآوری خوبی را برای جمهوری اسلامی ایران و برای مردم ما دارد.

وی گفت: امیدوار هستم با تلاشی که بخش‌های مختلف وزارت جهاد کشاورزی اعم از سازمان تحقیقات، معاونت باغبانی، سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی که از پر افتخارترین سازمان‌های این کشور هست و رئیس محترم سازمان جناب آقای دکتر فتحی و همکاران گرامی ایشان تلاش مضاعفی داشتند و خوشحال هستیم که انشاالله بتوانیم در کنار یکدیگر در محضر شریف باغداران عزیز در خدمت رسانی به باغداران عزیز شاهد توسعه و پیشرفت و تولید پایدار این محصول مهم، استراتژیک و صادراتی جمهوری اسلامی ایران باشیم. آرزو می‌کنم که انشاالله بتوانیم در اولین فرصت ممکن در خدمت باغداران عزیز باشیم و ضمن پوزش مجدد از عدم حضور در این جشنواره باشکوه ان شاء الله در این جشنواره که علاوه بر ارائه ظرفیت ها و به تصویر کشیدن شدن تولید محصول استراتژیک پسته در واقع مسائل ، مشکلات و راهکارها در این جشنواره انشالله مطرح می‌شود و به اشتراک گذاشته می‌شود بتوانیم با برگزاری چنین جشن هایی علاوه بر معرفی محصول پسته، در راستای حل مشکلات و همینطور تولید بهتر ، تولید سالم تولید تجاری و تولید صادرات محور به یاری خدای متعال گام برداریم. بی‌نهایت سپاسگزارم و از تک تک شما عزیزان قدردانی می‌کنم .

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.