صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و اقتصاد و تابان خبر و تبریز و دسته‌بندی نشده : بیش از ۶۰ درصد چرخ اقتصادی آذربایجان شرقی مربوط به صنعت و معدن است

رئیس کمیسیون معادن و فلزات اتاق بازرگانی تبریز:

بیش از ۶۰ درصد چرخ اقتصادی آذربایجان شرقی مربوط به صنعت و معدن است

بیش از ۶۰ درصد چرخ اقتصادی آذربایجان شرقی مربوط به صنعت و معدن است

https://tabankhabar.ir/?p=6577

رئیس کمیسیون معادن و فلزات اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد چرخش اقتصادی استان متعلق به حوزه صنعت و معدن است، افزود: بر این اساس حل مشکلات این صنعت بسیار مهم بوده و این مشکلات با تعامل و‌ تفکر قابل حل است و اگر تعامل نباشد، هیچ اتفاق مثبتی بین بخش خصوصی و‌ دولت رخ نمی‌دهد.

به گزارش تابان خبر، امید اسمعیل ظفر، در جمع خبرنگاران ، به تشریح اولویت‌های این کمیسیون پرداخت و گفت:  نخستین جلسه این کمیسیون با حضور فعالان حوزه معدن و فلزات ، اساتید دانشگاهی و نمایندگان تشکلها تشکیل شد چرا که سیاست این کمیسیون بهره‌گیری از افراد تشکلی و دارای تجربه است که با مشکلات این صنعت آشنایی دارند.

وی تصریح کرد: رویکرد این کمیسیون حل مشکلات بخش خصوصی و انعکاس این مشکلات به مسئولان و طرح در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان به عنوان عالی ترین پارلمان بخش خصوصی است.

بیش از ۶۰ درصد چرخ اقتصادی آذربایجان شرقی مربوط به صنعت و معدن است

ظفر ادامه داد: بخش معدن و فلزات در اقتصاد استان بسیار مهم است ولی متاسفانه تا کنون توجه لازم به معادن و فلزات استان صورت نگرفته و فعالان این دو بخش با مشکلات زیادی روبرو هستند.

وی همچنین تاکید کرد: طرح مسائل و چالش‌های حوزه صنعت و معدن در شورای معادن استان و‌ احیای جایگاه واقعی این شورا همچنین ارزیابی مباحث مرتبط با این بخش را با جدیت دنبال می‌کنیم.

رئیس کمیسیون معادن و فلزات اتاق بازرگانی تبریز گفت:نگاه تخصص محور و تعامل گرا در اولین کمیسیون معادن وفلزات اتاق بازرگانی تبریز حاکم خواهد بود.

بیش از ۶۰ درصد چرخ اقتصادی آذربایجان شرقی مربوط به صنعت و معدن است

وی خاطر نشان کرد: در اولین نشست روسای دو کمیته این کمیسیون نیز مشخص شدند و باتوجه به تجارب و جایگاه آقایان سلیمان نوروزی؛ رئیس خانه معدن  آذربايجان‌شرقی و کریم رحیمی؛ عضو هیئت مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران به عنوان روسای دو کمیته   معادن و فلزات معرفی شدند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.