صفحه اصلی > آخرین اخبار و جامعه و شهرداری و شورای اسلامی شهرتبریز : توزیع نهال رایگان در قبال ریشه کنی درختان

توزیع نهال رایگان در قبال ریشه کنی درختان

https://tabankhabar.ir/?p=3007

به گزارش تابان خبر، در روزهایی که شهرداری تبریز با تبلیغات گسترده اعلام کرده به مناسبت روز درختکاری، نهال رایگان بین شهروندان توزیع خواهد کرد، درختانی با عمر بیش از ده سال در ورودی شهرک باغمیشه تبریز از ریشه کنده شده اند.

هفته گذشته تصاویری از سوی شهروندان ساکن باغمیشه در رسانه ها منتشر شده بود که نشان می داد ساقه های درختان در ورودی این شهرک بصورت نامتعارفی بریده شده اند.

بر اساس بررسی های میدانی از ساکنان این منطقه مشخص شد در هفته های گذشته، ساقه های درختان با عمر بالای ده سال با عنوان حرص زمستانه اما به صورتی غیرمعمول بریده شده اند به گونه ای که بجای حرص شاخه های اضافی، تقریباً ساقه درختان بریده شده بودند.

حال چند هفته پس از این اقدام عجیب، فیلم و عکسهای جدیدی توسط شهروندان ارسال شده که نشان می دهد همان درختان حرص شده از ریشه درآورده شده اند و البته چون بریدن ساقه هایشان قبل انجام شده بود، این عمل به سهولت و بدون جلب توجهی خاص انجام گرفته است.

حال این سوال مطرح می شود که اگر آیا شهرداری منطقه اقدام به چنین کاری کرده است و اگر این چنین باشد، باید پرسید دلیل این اقدام و آن هم با این روش عوام فریبانه چیست.
البته پیش از این نیز در مواردی مشابه فیلم ها و تصاویری از قلع و قمع درختان زنده و شاداب نیز توسط نیروهای شهرداری در مناطق مختلف منتشر شده بود که با وجود مطالبات عمومی و پیگیری های رسانه ای، موضوع با صدور یک بیانیه از سوی مدیران شهرداری و توجیه این اقدامات با بهانه های واهی ختم به خیر شده است.
این اقدامات در صورتی اتفاق می افتند که باغ شهر دیروز تبریز، امروز به کلان‌شهری تبدیل شده که با فقر فضای سبز دست به گریبان است و تاکید همواره مسئولان این شهر به ویژه از نوع شهرداران، بر لزوم حفظ فضاهای سبز موجود و افزایش سرانه آن در مناطق مختلف تبریز است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.