صفحه اصلی > آخرین اخبار و تابان خبر و جامعه و سیاست : تکذیب ملاقات دوجانبه نمایندگان ایران و آمریکا

تکذیب ملاقات دوجانبه نمایندگان ایران و آمریکا

https://tabankhabar.ir/?p=3737

به گزارش تابان خبر ، در حالی که دور هشتم مذاکرات میان ایران و ۱+۴ با بازگشت هیئت‌ها به پایتخت‌ها برای رایزنی‌های بیشتر با وقفه چند روزه روبرو شده، بازار گمانه‌زنی‌ها و انتشار اخبار جعلی و ساختگی پیرامون مذاکرات داغ شده است.

 

در این رابطه طی روزهای اخیر برخی اخبار جعلی در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که طی آن گمانه‌زنی‌های بی‌پایه و خلاف واقع در مورد شکل‌گیری سطحی از توافق در ملاقات نمایندگان ایران و آمریکا در کشور ثالث مطرح شده است.

 

بررسی صفحات منتشر کننده این شایعات، نشان می‌دهد که چنین خبرسازی‌های هزینه‌زا برای نظام، صرفا با هدف دیده شدن و معتبرنمایی صورت گرفته و هیچ بهره‌ای از حقیقت ندارد.

 

براساس گزارش منتشر شده از سوی نورنیوز، تاکنون هیچ‌گونه ملاقاتی در هیچ سطحی میان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمربکا انجام نشده و برنامه‌ای نیز برای چنین اقدامی وجود ندارد.

 

مذاکرات وین همان‌گونه که مقامات رسمی کشور اعلام کرده‌اند، گرچه در مسیری سازنده در حال پیشرفت است اما هنوز به توافقی منجر نشده و اختلافات جدی در مورد اصلی‌ترین مسائل مورد اختلاف طرفین همچنان باقی است.

 

انتشار گمانه‌زنی‌های بی‌اساس و مبتنی بر توهمات ذهنی منتشرکنندگان که از مغز ماجراجوی برخی فعالان رسانه‌ای کم‌خرد نشأت می‌گیرد، ضمن آنکه موجب انحراف افکار عمومی از واقعیت‌های جاری در مذاکرات می‌شود، موجب بهره‌برداری رسانه‌های بیگانه از این شایعات و افزایش فشار به مذاکره‌کنندگان کشورمان شده و به طور قطع منطبق با منافع ملی نیست.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.