صفحه اصلی > آب و آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و تابان خبر و محیط زیست : انسداد 259 حلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان شرقی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان خبر داد

انسداد 259 حلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان شرقی

https://tabankhabar.ir/?p=6636

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان با بیان این‌که 259 حلقه چاه غیرمجاز در این مدت مسدود شده است، گفت: قلع و قمع 23 استخر غیرمجاز زهکش حاشیه رودخانه‌ها و نصب 72 کنتور هوشمند نیز انجام شده است.

به گزارش تابان خبر، یوسف غفازاده با اعلام این خبر، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح تعادل بخشی و حفاظت از آب‌های زیرزمینی در 3 ماهه نخست سال 1402، تعداد 104 حلقه چاه غیرمجاز در حال حفر شناسایی و از حفر چاه های غیرمجاز جدید جلوگیری شده است.

وی از جلوگیری از برداشت غیرمجاز 8.4 میلیون مترمکعب آب منابع زیرزمینی استان در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

وی با اشاره به جلوگیری از برداشت غیرمجاز 8.4 میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی، ادامه داد: از اضافه برداشت تعداد 52 حلقه چاه مجاز نیز از طریق تقلیل یا پلمب جلوگیری به عمل آمده است.

انسداد 259 حلقه چاه غیرمجاز در آذربایجان شرقی  

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات انجام یافته در حوزه مهندسی رودخانه‌ها نیز خاطرنشان کرد: از اهم فعالیتهای مهندسی رودخانه‌ها و سواحل به منظور جلوگیری از آسیب‌ها، خسارات مالی و تلفات جانی،شناسایی 170 مورد تصرفات در حریم و بستر رودخانه‌ها است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.