صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و تابان خبر و تبریز و کرونا : خروج آذربایجان شرقی از وضعیت قرمز کرونایی

خروج آذربایجان شرقی از وضعیت قرمز کرونایی

https://tabankhabar.ir/?p=3420

به گزارش تابان خبر،در جدیدترین رنگ بندی استان ها و شهرستان های مختلف کشور، ۲ شهرستان تبریز و ملکان که تا روز گذشته در وضع قرمز کرونایی قرار داشتند، از امروز به شرایط نارنجی تغییر رنگ دادند و بر این اساس در حال حاضر هیچ یک از شهرهای آذربایجان شرقی وضعیت قرمز کرونایی ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آمار ابتلا به کرونا در این استان سیر نزولی گرفته است، گفت: وضعیت بیماری کرونا در استان از نظر بروز بیماری و تعداد بستری‌ها و فوتی ها متناسب باهم در حال کاهش است.

محمد حسین صومی با بیان اینکه آذربایجان شرقی از نظر میزان واکسیناسیون در کشور در صدر قرار دارد، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمارها ۸۶ درصد افراد بالای ۶۰ سال، ۸۰ درصد سنین ۵۰ تا ۶۰ سال، ۷۲ درصد ۴۰ تا ۵۰ ساله ها و ۴۰ درصد ۱۵ تا ۱۸ ساله‌های استان واکسینه شده‌اند.

وی جامعه هدف واکسیناسیون آذربایجان شرقی را سه میلیون نقر اعلام و اضافه کرد: واکسن سینوفارم و برکت برای تزریق دز اول و واکسن سینوفارم، برکت و آسترازنکا (برای دریافت کنندگان دز اول استرازنکا و اسپوتنیک) برای تزریق دز دوم در مراکز واکسیناسیون استان وجود دارد.

صومی یادآوری کرد: ما در مقابل مردم استان متعهد هستیم که در کمترین زمان ممکن و طبق برنامه، واکسیناسیون را انجام دهیم و سعی داریم تا گروه‌های سنی جدید را بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، در کمترین زمان ممکن اعلام کنیم.

وی با بیان این‌که هم استانی‌های عزیز برای دریافت واکسن نیازی به ثبت نام در سامانه واکسیناسیون ندارند، افزود: برنامه واکسیناسیون در استان اندکی جلوتر از برنامه کشوری بوده و معمولا پیش از باز شدن سهمیه ثبت نام استان در این سامانه، واکسیناسیون گروه‌های مشخص شده در استان آغاز می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.