صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و تبریز : روابط عمومی‌ها در حوزه رسانه، پاسخگو و فعال باشند

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی:

روابط عمومی‌ها در حوزه رسانه، پاسخگو و فعال باشند

https://tabankhabar.ir/?p=5265

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه روابط عمومی‌ها بار بزرگ اطلاع رسانی، تعامل و وکالت سازمان‌ها در بطن جامعه را بر دوش دارند، گفت: بخشی از کار روابط عمومی‌ها معطوف به حوزه رسانه است؛ چرا که باید در این حوزه بسیار مسئول و پاسخگو باشند.

به گزارش تابان خبر، جهانبخش سلمانیان روز پنج شنبه، ۲۸ اردیبهشت ماه در همایش روز ملی ارتباطات و روابط عمومی، با بیان اینکه روابط عمومی رابط اصلی بین سازمان با بطن جامعه و رسانه است، افزود: روابط عمومی‌ها در کنار فعالیت‌های ارتباطی و تعاملات سازنده، نقش وکیل سازمان‌ها در بطن جامعه و مردم را نیز برعهده دارند، یعنی هم زبان سخنگو و گوش شنوا هستند.

وی با بیان اینکه طبق بررسی‌ها، عمر تثبیت شده‌‌ی روابط عمومی در دنیا یک قرن است و در ایران به ۷۰ سال می‌رسد، خاطرنشان کرد: پیدا کردن و حل مشکلات جامعه یکی دیگر از رسالت‌های روابط عمومی‌هاست که باید در راستای اعتماد سازی و جلب سرمایه اجتماعی تلاش کنند.

وی اعتمادسازی را مولفه‌ی اصلی سرمایه اجتماعی دانست و گفت: روابط عمومی علاوه بر ارتباط با بیرون باید نگاه درون سازمانی نیز داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در جهاد تبیین مشکل داریم و بسیاری از اتفاقاتی که رخ می دهد آنطور که باید در جامعه مطرح نمی‌شود، گفت: بار این موضوع بر دوش روابط عمومی سازمان‌ها و نهادها است.

 

روابط عمومی‌ها در حوزه رسانه، پاسخگو و فعال باشند

وی یادآور شد: معرفی نقاط مثبت، تمرکز بر نقاط مثبت سازمان و نشان دادن آن، پاسخگویی صادقانه و شفاف به مردم و رسانه ها بخشی دیگر از وظایف روابط عمومی‌هاست.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از رسالت‌های روابط عمومی پیش آگاهی و آماده سازی عموم برای اجرای برنامه‌هاست، تشریح کرد: پاسخگویی به ابهامات و شبهات، اجرای مناسب برنامه‌ها و مناسبات، بازنمایی درست فعالیت ها و افکار سنجی عمومی از دیگر رسالت های روابط عمومی هاست.

در این همایش که با حضور روابط عمومی دستگاه ها و نهادهای استان برگزار شد، پیام ویدیویی امیر عباس تقی پور عضو شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی، حمید شکری خانقاه، احمد یحیایی ایله ای و کاظم دینانی از اساتید علوم ارتباطات و روابط عمومی پخش و از پوستر جشنواره روابط عمومی های برتر آذربایجان شرقی که بعد از ۱۱ سال دوباره در استان برگزار می شود، رونمایی شد.

روابط عمومی‌ها در حوزه رسانه، پاسخگو و فعال باشند

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.