صفحه اصلی > آخرین اخبار و بین الملل و جامعه و جهان : روسیه دلیل بمباران بیمارستان کودکان در ماریوپل اوکراین را گفت

روسیه دلیل بمباران بیمارستان کودکان در ماریوپل اوکراین را گفت

https://tabankhabar.ir/?p=3860

به گزارش تابان خبر، به نقل از صدی البلد، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: ملی‌گراهای اوکراین در ماریوپل اقدام به اخراج کارمندان و بیماران بیمارستان کودکان کرده و مواضع نظامی در آنجا ایجاد کردند.

او افزود: تعداد زیادی فایل‌های ویدیویی هست که تزویر اوکراین را نشان می‌دهند و تاکید می‌کنند جرایم کی‌یف علیه شهروندان بسیار زیاد است.

این در حالی است که تصاویر ویدیویی از بیمارستان بعد از حمله روسیه به وضوح وجود بیماران از جمله زنان باردار و کارمندان در آنجا را نشان می‌دهد.

شورای شهر ماریوپل – در جنوب اوکراین – ویدیویی از یک بیمارستان زنان و زایمان مخروبه در این شهر منتشر و روسیه را متهم به پرتاب چندین موشک بر سر این شهر کرد.

بنابر اعلام مقامات اوکراینی، «بخش زایمان و بخش کودکان» در این حمله هوایی ویران شده است.

ولودمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، با انتشار فیلمی از این مکان نوشت: «حمله مستقیم نیروهای روسی به زایشگاه. مردم و کودکان زیر آوار هستند. جنایت! دنیا تا چقدر دیگر می‌خواهد با نادیده گرفتن ترور، شریک جرم باشد؟ همین حالا آسمان را ببندید. کشتار را متوقف کنید. شما قدرت دارید؛ اما به نظر دارید انسانیت‌ را از دست می‌دهید.»

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.