صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اقتصاد : ساخت ۴۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن

ساخت ۴۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن

https://tabankhabar.ir/?p=9460

نماینده ولی فقیه ورئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: این نهاد مسئولیت ساخت ۴۰۰ هزار واحد از یک میلیون واحد نهضت ملی مسکن در سال را برعهده گرفته است.

به گزارش تابان خبر به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی؛ حجت الاسلام و المسلمین روحانی نژاد در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز افزود: بار زیادی از نهضت ملی مسکن در کشور روی دوش بنیاد مسکن است و بنیاد مسکن به خوبی از عهده ساخت این ۴۰۰ هزار واحد برآمده و به موقع تحویل می دهد.

وی با بیان اینکه تحولات بزرگی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال انجام است گفت: بنیاد آماده واگذاری یک میلیون قطعه زمین برای ساخت و ساز در روستاهاست که ۵۰۰ هزار قطعه امسال و ۵۰۰ هزار قطعه نیز در سال ۱۴۰۳ واگذار خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: کسانی که علاقه داشته باشند در چهارچوب نهضت ملی مسکن در روستاها خانه بسازند، می توانند با دریافت زمین ۲۰۰ تا ۲۵۰ متری و تسهیلات قرض الحسنه ۳۵۰ میلیون تومانی از بنیاد مسکن، خانه های ویلایی در روستاها بسازند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه بنیاد مسکن منشا تحولات خوبی در استان بوده است گفت: هر جا که مردم نیاز داشتند، بنیاد مسکن حضور یافته و مشکلات را حل کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم افزود: زلزله میانه و سراب یکی از مصادیق خدمت بی منت بنیاد مسکن در استان آذربایجان شرقی بود که این‌نهاد هم در بحث آواربرداری و هم در ساخت و سازها کارنامه موفقی داشت.

وی با اشاره به بازدید خود از روستای محروم‌ پیشتاب در سال گذشته گفت: بنیاد مسکن در این‌ روستا که راه آن بسیار خطرناک و وحشتناک است، توانسته است برای بیش از ۲۰ خانواده مسکن محرومین بسازد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه حضور بنیاد مسکن در آن روستا و همکاری این اداره کل با کمیته امداد استان، تجربه موفقی را رقم زد، تصریح کرد: ساخت و ساز مسکن در این روستا زمینه ای فراهم کرد تا گاز رسانی به روستا انجام شده و کارهای خوبی برای آب شرب انجام شود که با بهره برداری از راه روستا، محرومیت زدایی دستگاه های خدمات رسان به تجربه بی بدیلی برای سایر استان ها تبدیل خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.