صفحه اصلی > آذربایجان و آب و اخبار ویژه و جامعه : شرمنده مردم شدیم

استاندار آذربایجان شرقی:

شرمنده مردم شدیم

https://tabankhabar.ir/?p=8175

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به مشکلات پیش آمده در ارتباط با آب گفت: ما شرمنده مردم شدیم و از این بابت عذرخواهی هم کردیم، البته یک عقب افتادگی از نظر زیرساخت آب‌ها در کل کشور وجود دارد که منجر به برخی پرت‌ها و خرابی‌ها شده است.

به گزارش تابان خبر، عابدین خرّم، استاندار آذربایجان‌شرقی عصر امروز در مراسم بهره‌برداری از مخزن ۱۰۰ هزار مترمکعبی تبریز که با حضور مسؤولان استانی و کشوری برگزار شد، اظهار کرد: پروژه پرتودهی برای محصولات استراتژیک در کشور در بناب با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی افتتاح شد.

وی با قدردانی از زحمات سپاه عاشورا، قرارگاه عاشورا در اجرا و تسریع پروژه‌های حساس و موثر در استان تشکر کرد و گفت: بنده در یک سال و اندی سال از پروژه بازدید زیادی داشتم و از نزدیک شاهد این هستم که چطور و با چه شرایطی ساخته می‌شوند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید براینکه پروژه آبی در تبریز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ادامه داد: زیرا ما مشکل تنش آبی در استان داریم به‌طوریکه آب کمتر شده و در مقابل نیازها افزایش می‌یابد، از این‌رو اجرای پروژه‌هایی مثل این مخزن بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: وقتی سد نهند را از دست دادیم باید یکسری کارهایی برای تامین آب می‌شد.

خرّم ادامه داد: ۳۵۰ هزار نفر از شهروندان تبریز با از خشک شدن سد نهند از آب شرب منفک شدند ولی در عرض کمتر از یک ماه و با تلاش شبانه‌روزی این آب از طریق چاه‌های سهند و سعید آباد و تامین آب از زرینه رود تامین می‌شد.

وی با بیان اینکه ما شرمنده مردم شدیم و از این بابت عذرخواهی هم کردیم، یادآور شد: البته یک عقب افتادگی از نظر زیرساخت آب‌ها در کل کشور وجود دارد که منجر به برخی پرت‌ها و خرابی‌ها شده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: یکی از اولویت‌های استان همین مخازن است که امروز یکی از این مخازن در مطمئن‌ترین بخش تبریز افتتاح شد.

 

وی متذکر شد: فاز دوم این پروژه مخزن نیز تا یک ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

فاز نخست مخزن ۱۰۰ هزار مترمکعبی آب شرب کلانشهر تبریز و خط انتقال ۸ کیلومتری آن، با هدف افزایش پایداری و تاب‌آوری این شهر با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و جمعی از مقامات استانی به بهره‌برداری رسید.

با بهره‌برداری از این پروژه، مجموع مخازن شهر تبریز از ۵۰۰ به ۶٠٠ هزار مترمکعب، معادل یک پنجم مخازن موجود، افزایش می‌یابد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.