صفحه اصلی > آخرین اخبار و اخبار ویژه و جامعه : فرماندار مرند بر افزایش گشت‌های کنترل مراتع تاکید کرد

فرماندار مرند بر افزایش گشت‌های کنترل مراتع تاکید کرد

مرند

https://tabankhabar.ir/?p=3088

به گزارش تابان خبر،داود گرشاسبی در جلسه کارگروه تخصصی اطفای حریق جنگلها و مراتع شهرستان مرند اظهار کرد: حفاظت از منابع طبیعی و مراتع تنها وظیفه یک ارگان نیست و همگی در قبال آن مسوول هستیم.

وی افزود: شناسایی مناطق پرخطر، گشت و کنترل مناطق، آماده سازی نیروی انسانی و تعاملات بیشتر با همدیگر از جمله مواردی است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار ویژه مرند با بیان اینکه به روز رسانی تجهیزات اطفای حریق در اولویت برنامه منابع طبیعی قرار گرفته است، گفت: این تجهیزات در اختیار دهیاران نیز باشد.

وی همچنین برگزاری کلاسهای آموزشی، آموزش کشاورزان و روستائیان، نصب بنرهای آموزشی در مناطق گردشگری، تولید محتوای آموزشی برای مواقع بحرانی، شناخت کامل مناطق و اشرافیت کامل به نقاط جغرافیایی و شرایط اقلیمی را ضروری دانست.

گرشاسبی بر تهیه شناسنامه اقلیمی شهرستان مرند و شناسایی مناطقی که بیشتر در معرض خطر هستند و در گذشته حریق در آنها صورت گرفته است نیز تاکید کرد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.