صفحه اصلی > آخرین اخبار و جامعه و سلامتی : فرماندار مرند: شیوه مقابله با کرونا باید به فرهنگ تبدیل شود

فرماندار مرند: شیوه مقابله با کرونا باید به فرهنگ تبدیل شود

فرماندار مرند

https://tabankhabar.ir/?p=2984

به گزارش تابان خبر ، داود گرشاسبی روز دوشنبه در جلسه ستاد کرونای شهرستان مرند اظهار کرد: اکنون در شرایط حساس کرونایی قرار داریم و باید با درک آن، رفتارهای هوشمندانه داشته باشیم.

وی افزود: شیوه های مقابله و نوع تعامل با کرونا، نشان دهنده میزان فهم اجتماعی یک منطقه است و باید راه‌های مبارزه با کرونا را به عنوان رفتار اجتماعی ترویج کنیم.

فرماندار ویژه مرند تاکید کرد: ابتدا باید وضع موجود را با کمک ساختار اداری و مردم تثبیت و حفظ کرده و به شکلی رفتار کنیم که به سمت تغییر وضعیت و اعمال محدودیت ها نرویم.

وی خود کنترلی را نیاز اساسی شهرستان در ارتباط با ویروس کرونا بیان کرد و افزود: ضروری است در شرایط کنونی و برای پیشگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا، از رفتارهای پرخطر و حضور در تجمع های غیر ضروری از جمله مراسم عزا و عروسی خودداری کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مرند نیز با بیان اینکه تاکنون تعداد ۵۰۲ نفر در شهرستان بر اثر کرونا جان باخته اند، اظهار کرد:  در روزهای گذشته، تعداد ۲ نفر مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی داشتیم که پس از انجام آزمایش از افراد مرتبط با این ۲ نفر، تعداد مبتلایان به کرونای انگلیسی به ۵ نفر رسیده است.

صمد طاهری در مورد آغاز واکسیناسیون ویروس کرونا در شهرستان مرند نیز اعلام کرد: اولین مرحله واکسیناسیون کرونا با ۲۳۰ دوز از اواخر هفته جاری در مرند آغاز می شود و افرادی که به طور مستقیم در حال مبارزه با کرونا هستند، در اولویت قرار دارند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.