صفحه اصلی > آخرین اخبار و اخبار ویژه و پليس و تابان خبر و تبریز و جامعه و سلامتی : متلاشی باند تولید داروهای تقلبی در تبریز

متلاشی باند تولید داروهای تقلبی در تبریز

https://tabankhabar.ir/?p=3534

به گزارش تابان خبر، دادستان عمومی و انقلاب تبریز روز یکشنبه در گفت وکوی خبری در این زمینه اظهار کرد: پس از اطلاع از وجود داروهای غیرمجاز بلافاصله دستگاه قضایی وارد عمل شد و سه نفر از افرادی که در زمینه تولید و توزیع داروهای غیرمجاز دست داشتند، دستگیر شدند.

بابک محبوب علیلو با بیان اینکه دستگاه قضایی به افرادی که با سلامت جان و روان مردم بازی کنند، اجازه فعالیت نمی دهد، گفت: محل مورد نظر پلمب شد و پرونده متخلفان در یکی از شعب بازپرسی در حال رسیدگی است.

کارشناس دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز با بیان اینکه داروهای کشف شده برای سلامت جسم و روان مردم بسیار مضر است، گفت: با توجه به مواد کشف شده از محل، این داروها حاوی مواد دگزامتازون با دز بالا هستند که در طولانی مدت عوارضی مثل پوکی استخوان، از کار افتادگی کلیه، دیابت و افزایش فشار خون در افراد مشاهده می شود.

جعفری افزود: داروهای افزایش توان جنسی حاوی مواد مخدر و روانگردان است که وابستگی روانی و فیزیکی ایجاد می کند و در آینده مشکلات فیزیکی ایجاد می کند و عوارضی از جمله تشنج و از هم پاشیدگی خانواده ها را در پی دارد.

وی به مردم توصیه کرد: داروهای مورد نیازشان را حتما از داروخانه ها و مراکز مجاز تهیه کرده و هنگام خرید به شناسه سلامت معاونت غذا و دارو توجه کنند.

بسیاری از داروهای تقلبی از طریق آگهی های شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی به فروش می رسد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.