صفحه اصلی > آخرین اخبار و اخبار ویژه و تبریز و جامعه و حوادث : مسوولان قول اقدام سریع برای اطفای هوایی جنگل‌های ارسباران را دادند

مسوولان قول اقدام سریع برای اطفای هوایی جنگل‌های ارسباران را دادند

ارسباران

https://tabankhabar.ir/?p=3297

به گزارش تابان خبر، حسین حاتمی روز شنبه در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «در حالی که جوانان طبیعت دوست، نیروهای مسلح و بسیجیان عزیز، مسئولین محلی و استانی در آتش سوزی جنگل‌های کلیبر، بدون امکانات جانفشانی می‌کنند، اعزام بالگردهای بدون امکانات وزارت دفاع را پیگیر شدم‌ که قول اقدام سریع دادند. در صورت احراز کم کاری تیم اطفای هوایی، شخص وزیر باید پاسخگو باشد.»

این نماینده مجلس همچنین در توییت دیگری نوشت: «بالگردهای سپاه، بسکیت‌های جدید، هواپیمای آب پاش ایلوشین وزارت دفاع در مسیر جنگل‌های ارسباران برای عملیات اطفا، (جای قدردانی هم اگر باشد، بعضا نوش دارو بعد از مرگ سهراب است) راه‌اندازی پایگاه دائمی اطفای حریق یک ضرورت است.

آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران از ساعت ۱۶ روز پنجشنبه چهاردهم مرداد در مناطق «بابایلی» و «قاسم کندی» کلیبر آغاز شده بود که با اعزام تیم‌های واکنش سریع آتش‌نشانی تبریز و جمعیت هلال احمر، سپاه، بسیج، یگان حفاظت منابع طبیعی، محیط زیست، نیروی انتظامی و راهداری مهار شده بود.

جنگل‌های ارسباران ناحیه کوهستانی وسیعی در شمال آذربایجان‌شرقی است که در محدوده شهرستان‌های اهر، کلیبر  و ورزقان قرار دارد و یونسکو ۷۲ هزار و ۴۶۰ هکتار از آن را به عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره ثبت کرده است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.