صفحه اصلی > آخرین اخبار و کرونا : مشمولان دز دوم آسترازنکا به مراکز بهداشتی آذربایجان‌شرقی مراجعه نکنند

مشمولان دز دوم آسترازنکا به مراکز بهداشتی آذربایجان‌شرقی مراجعه نکنند

کرونا

https://tabankhabar.ir/?p=3358

به گزارش تابان خبر، محمدحسین صومی عصر سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران، دلیل این امر را نبود واکسن آسترازنکا در مراکز درمانی و بهداشتی استان عنوان و اضافه کرد: طی روزهای اخیر این نوع واکسن ضدکرونا به کشور و استان وارد نشده است و بلافاصله پس از ارسال آن، واکسیناسیون افراد مشمول برای دز دوم و نیز دز اول در رنج سنی تعیین شده آغاز خواهد شد.

وی تعداد افراد واکسینه شده دز اول آذربایجان شرقی با واکسن آسترازنکا را ۱۹۷ هزار نفر اعلام کرد و افزود: از مجموع این نفرات نوبت دوم تنها حدود ۵۰ هزار نفر برای روزهای اخیر و نیمه اول شهریور ماه تعیین شده بود که ضمن عذرخواهی از این افراد تقاضا داریم واکسیناسیون خود را چند روز عقب بیاندازند.

صومی با ابراز اطمینان از واکسیناسیون دز دوم افراد مشمول تمامی انواع واکسن ها از جمله آسترازنکا، اظهار داشت: طبق قول مسئولان ستاد مبارزه با کرونا و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر واردات ۳۰ میلیون دز انواع واکسن تا پایان شهریور ماه، بدون تردید عملیات واکسیناسیون جمعیت مورد هدف در آذربایجان شرقی به انجام می رسد.

وی همچنین از کمبود واکسن اسپوتنیک در کشور و آذربایجان شرقی خبر داد و اظهار داشت:  در حال حاضر مشمولان دز دوم این نوع واکسن نیز در سطح استان به مراکز درمانی و بهداشتی مراجعه نکنند تا در صورت تامین این واکسن  بلافاصله از طریق رسانه های گروهی برای حضور در مراکز واکسیناسیون اطلاع رسانی شود.

صومی مجموع دریافت کنندگان دز اول واکسن اسپوتنیک روسی در آذربایجان شرقی را پنج هزار نفر اعلام کرد که بیشتر آنها را مجریان و دست اندرکاران برگزاری انتخابات خرداد ماه شامل می شوند.

به گفته وی، سایر گروه ها و افراد مشمول دزهای اول و دوم واکسیناسیون فردا و روز جمعه می توانند به مراکز بهداشتی و درمانی تعیین شده در تبریز و سایر شهرستان های استان مراجعه و واکسن خود را تزریق کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مرکز آذربایجان شرقی جمعیت هدف این استان برای واکسینه شدن را سه میلیون نفر اعلام کرد و گفت: این جمعیت افراد بالای ۱۸ سال استان را شامل می شود که تاکنون یک میلیون و ۱۷۵ هزار نفر از آنها دز اول واکسن خود را دریافت کرده اند.

صومی اضافه کرد: شهرستان تبریز با ۳۱.۵ درصد واکسینه شدن افراد بالای ۱۸ سال در سطح کشور بالاترین رقم را به خود اختصاص داده است.

به گفته وی طی روز جاری ۴۳ هزار دز واکسن به افراد مشمول سنی واکسیناسیون در آذربایجان شرقی تزریق شده است، این در حالی است که سهم استان روزانه ۲۶ هزار دز است.

صومی یادآور شد: از مجموع افراد واکسیناسیون شده روز جاری در آذربایجان شرقی، ۳۰ هزار نفر را افراد مشمول دز دوم شامل می شود.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.