صفحه اصلی > آخرین اخبار و اخبار ویژه و بین الملل و تابان خبر و جهان و سیاست : نظر مردم آمریکا درباره لغو تحریم‌های ایران

نظر مردم آمریکا درباره لغو تحریم‌های ایران

https://tabankhabar.ir/?p=3585

به گزارش تابان خبر، نتایج این نظرسنجی که در مورنینگ کانسالت منتشر شده نشان می دهد شرکت کنندگان در آن خواهان ادامه مذاکرات با ایران هستند. بر این اساس اکثر رای‌دهندگان آمریکایی همچنان حامی توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ هستند و از رفع تحریم‌های ایران برای ادامه مذاکرات با این کشور دفاع می‌کنند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد ۵۶ درصد شرکت‌کنندگان از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) حمایت کرده‌اند، ۱۸ درصد از آنها نظری نداشتند و ۲۶ درصد نیز با آن مخالف بودند.

بر اساس این نظرسنجی، با این حال اغلب رای‌دهندگان بر این باورند که یک توافق جدید با ایران ممکن است «مانع از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای»  نشود.

طبق این نظرسنجی حمایت دموکرات‌ها از برجام بیش از جمهوری‌خواهان است و رای‌دهندگان جمهوری‌خواه تقریبا بر سر اصل توافق اختلاف نظر دارند، در واقع آنها از تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۸ برای خروج یک‌جانبه از برجام حمایت می‌کنند.

براساس نتایج به دست آمده از این نظرسنجی، تقریبا از هر پنج رای‌دهنده آمریکایی چهار نفر مدعی‌اند که نگران تولید سلاح هسته‌ای توسط ایران هستند اما آنها بیشتر نسبت به تسلیحات کره شمالی و چین احساس نگرانی می‌کنند و در این زمینه، ایران در جایگاه سوم قرار دارد. در عین حال، این نظرسنجی نشان می‌دهد گزینه نظامی علیه ایران کمترین طرفدار را در میان رای‌دهندگان داشته است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.