صفحه اصلی > آذربایجان و آخرین اخبار و فرهنگ و هنر : هراس دشمن از قدرت ید واحده اسلامی عامل ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی

هراس دشمن از قدرت ید واحده اسلامی عامل ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی

https://tabankhabar.ir/?p=9331

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: اگر جمعیت چند میلیاردی مسلمانان در جهان ید واحده شوند، هیچ قدرتی توان ایستادن در مقابل آنرا نخواهد داشت و همین موضوع سبب می شود تا جریان هایی مانند صهیونیسم و یهود بر تکثر فرق و انشقاق و تفرقه بین شیعه و سنی دامن زنند.

به گزارش تابان خبر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی شامگاه یکشنبه در اختتامیه همایش ادبی «شمیم وحدت» با اشاره به تکثر فرق و مذاهب به اسم اسلام در سطح جهان اظهار داشت: اینکه این فرقه ها توسط چه کسانی و با چه منظوری ایجاد شده اند نیاز به تامل دارد چون تشیع و تسنن دو مذهب اصلی در دین اسلام هستند و اگر جمعیت چند میلیاردی مسلمانان در جهان ید واحده شوند، هیچ قدرتی توان ایستادن در مقابل آن را نخواهد داشت.

وی ادامه داد: همین موضوع سبب می شود تا جریان هایی مانند صهیونیسم و یهود بر تکثر فرق بنام اسلام و انشقاق و تفرقه بین شیعه و سنی دامن زنند، آن هم یهودی که خود معتقد است هر کس پدر و مادرش یهودی نباشد، نمی تواند عضوی از جامعه یهود باشد و همین تفکر در عین حال آئین و فرق هایی چون نورگرایی را برای ایجاد تفرقه بین مذاهب ترویج می کند تا از طریق برهم زدن اتحاد بین مذاهب، به اهداف شوم خود برسد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تصریح کرد: چنین جریان هایی با بزرگنمایی بعضی نقاط تفاوت و اختلاف، از قدرت گیری ید واحده اسلامی جلوگیری می کنند چون قدرت ایستادگی در برابر آن را ندارند و این در حالی است که بزرگان اهل سنت به کرات بر حب و احترام به اهل بیت عصمت و طهارت و ائمه معصومین (ع) تأکید و سفارش کرده اند و هیچ اختلافی در مورد اصول و مبانی اساسی اسلام بین شیعه و سنی وجود ندارد.

حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: دشمن با استفاده از موضوعاتی چون گسل های اجتماعی و قومی و تشدید برخی اختلافات مذهبی بر بستر این گسل ها تلاش می کند به اهداف خود برسد اما مسلمانان به ویژه امت ایران اسلامی با همدلی ، اتحاد و یکدلی همه این نقشه ها را خنثی و ثابت خواهند کرد که امت رسول خدا و مقید و پایبند به حبل المتین یعنی قرآن کریم و اهل بیت (ع) هستند.

گفتنی است نخستین همایش ادبی «شمیم وحدت» که به همت اداره مل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی و بمناسبت هفته وحدت برگزار شد، با برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از ۱۶ شاعر برگزیده از شعرای شیعه و سنی استان های شمال غرب کشور شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، اردبیل، زنجان و گیلان در تبریز بکار خود پایان داد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.