صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و جامعه و کرونا : همه تخت‌های بیمارستان اهر به بیماران کرونایی اختصاص یافته است

همه تخت‌های بیمارستان اهر به بیماران کرونایی اختصاص یافته است

اهر

https://tabankhabar.ir/?p=3380

به گزارش تابان خبر، محمد میرزاپور روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعداد بیماران بستری در بخش های کرونایی بیمارستان اهر هم اکنون ۱۲۱ نفر است، اظهار کرد: تعداد موارد مثبت شناسایی شده در شهرستان ۹ هزار و ۸۴ نفر رسیده که از این تعداد هفت هزار و ۵۹۷ مورد در مناطق شهری و یک هزار و ۴۸۷ مورد در روستاها ثبت شده است.

وی افزود: آمار فوتی کرونایی در اهر از زمان شیوع به ۲۷۵ نفر رسیده که ۲۲۲ نفر از این تعداد شهری و ۵۳ نفر روستایی هستند.

میرزاپور گفت: تعداد بیماران مراجعه کننده با علایم مشکوک به کرونا بیش از ظرفیت پذیرش بیمارستان است و هر روز بین ۲۵ تا ۳۰ نفر به دلیل عوارض حاد بیماری بستری می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه منفی بودن تست، رد کننده ابتلا به بیماری نیست و در تجمعات اخیر، ویروس در کل شهرستان گردش داشته است، ادامه داد: هر فردی علائم سرماخوردگی شامل تب، سرفه، گلودرد، آبریزش بینی، بدن درد و تنگی نفس ارد، مبتلا به بیماری کروناست و باید خود را قرنطینه کند و در صورت شدید بودن علائم به بیمارستان یا مرکز ۱۶ ساعته مراجعه و خود را تا ۱۴ روز قرنطینه کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر همچنین از افراد بالای ۴۷ سال که نسبت به واکسناسیون اقدام نکرده اند خواست تا به نزدیک‌ترین مرکز سلامت محل سکونت خود مراجعه کنند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.