صفحه اصلی > آخرین اخبار و اخبار ویژه و جامعه و فرهنگ و هنر : پرده تاریخی واقعه عاشورا در گوگان آذربایجان‌شرقی رونمایی شد

پرده تاریخی واقعه عاشورا در گوگان آذربایجان‌شرقی رونمایی شد

https://tabankhabar.ir/?p=2902

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی آذربایجان ‌شرقی روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از این اثر تاریخی و همچنین بهره‌برداری از مسجد جامع تاریخی گوگان، افزود: پرده تاریخی واقعه عاشورا از جمله پرده‌های تاریخی ارزشمند کشور است که توسط هنرمندان استان به نقش درآمده و طی سال اخیر توسط متخصصان حوزه مرمت آثار هنری میراث فرهنگی مرمت شد.

وی گفت: در حال حاضر این پرده پس از سال ها در محل مسجد فاخر و تاریخی جامع گوگان برای دید عموم به نمایش درآمده است.

وی با بیان اینکه مسجد جامع گوگان یکی از مساجد تاریخی و زیبای آذربایجان شرقی محسوب می‌شود که به دلیل تزئینات چوبی و نقاشی‌های هنرمندان حاذق این منطقه از شهرت بالایی برخوردار است، اضافه کرد: این مسجد که مربوط به دوره قاجار است، در میدان نماز شهر گوگان واقع شده و در فهرست آثار ملی کشور به شماره ۲۵۱۸۴ ثبت شده است.

حمزه زاده ادامه داد: عملیات مرمت بنای این مسجد فاخر و تاریخی طی سال‌های اخیر توسط معاونت میراث‌ فرهنگی آذربایجان شرقی در دست اقدام بود و امروز پس اتمام عملیات مرمت شاهد بهره‌برداری مجدد از این مسجد هستیم.

شهر گوگان از توابع شهرستان آذرشهر با جمعیت حدود ۲۷ هزار نفر در فاصله ۴ کیلومتری غرب آذرشهر و، ۶۰ کیلومتری جنوب غرب تبریز واقع شده ‌است.

انتهای پیام

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.