صفحه اصلی > آخرین اخبار و تابان خبر و جامعه : پنج درصد ماهی زینتی کشور در آذربایجان‌شرقی تولید می‌شود

پنج درصد ماهی زینتی کشور در آذربایجان‌شرقی تولید می‌شود

https://tabankhabar.ir/?p=3970

به گزارش تابان خبر،قاسم جعفروند روز چهارشنبه در گفت وگویی با اشاره به اینکه بخش گوگان آذرشهر قطب پرورش ماهیان زینتی در آذربایجان شرقی است، افزود: ۱۰۰ واحد پرورش ماهی زینتی در استان فعالیت می کنند که سالانه  ۱۳ میلیون و ۷۵ هزار قطعه ماهی در این واحدها تولید می شود.

وی با اشاره به تولید ۲۰ نوع ماهی زینتی در استان خاطرنشان کرد: ماهی دیسکس از جمله گران ترین ماهی هم در این استان به صورت مصنوعی تکثیر و تولید می شود و امیدواریم به سمت توسعه و صادرات این صنعت برویم.

جعفروند تکثیر و تولید ماهیان زینتی را صنعتی کم هزینه، پرسود و زودبازده اعلام کرد و گفت: تولیدات ماهی استان به بیشتر استان های کشور ارسال و همچنین به کشورهای ترکیه و عراق صادر می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آذرشهر نیز با بیان اینکه هفت واحد تولید و پرورش ماهیان زینتی مجوزدار در این شهرستان فعالیت می کنند، افزود: سالانه حدود چهار میلیون و ۲۸۰ هزار قطعه ماهی در آنها تولید می شود و فروش این ماهیان زینتی ۴۳ میلیارد تومان برای شهرستان گردش مالی به همراه دارد.

حسن علیوند از اشتغالزایی ۱۲۰ نفری واحدهای پرورش ماهی در آذرشهر خبر داد و گفت: تولیدکنندگان ماهیان زینتی بخش گوگان دارای مزارع و استخرهای باز و سرپوشیده بزرگ هستند و در این میان ایجاد نمایشگاه‌های دائمی ماهیان زینتی، باعث رونق گردشگری و اقتصادی شهرستان آذرشهر خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.