صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و بسیج و سپاه و فرهنگ و هنر : کارگاه نقاشی رسم شاهدان شیدایی، گامی در جهت نمود هنری فرهنگ ایثار و شهادت است

کارگاه نقاشی رسم شاهدان شیدایی، گامی در جهت نمود هنری فرهنگ ایثار و شهادت است

https://tabankhabar.ir/?p=10949

برگزاری رویدادهای هنری و فرهنگی مرتبط به حوزه شهدا در آستانه برگزاری کنگره ملی ده هزار شهید استان گامی برای مانوس شدن عموم شهروندان به ویژه نسل جوان با فرهنگ والای ایثار و شهادت است.

به گزارش تابان خبر، سید رامین اسبقی ضمن تقدیر از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز و دیگر دست اندرکاران برگزاری رویداد نقاشی رسم شاهدان شیدایی اظهار کرد: امروز شهر تبریز میزبان ۲۰ نفر از هنرمندان مطرح و برتر هنر نقاشی کشور و استان است که در راستای کنگره ۱۰ هزار شهید استان برگزار می شود.

کارگاه نقاشی رسم شاهدان شیدایی، گامی در جهت نمود هنری فرهنگ ایثار و شهادت است

او ادامه داد: امروز در محل مسجد کبود تبریز پرتره هایی از شهدای آذربایجان توسط هنرمندان کشور و استان ترسیم می شوند و حضور هشت هنرمند برتر ملی در جمع این هنرمندان گامی ارزشمند در راستای معرفی و ایجاد آشنایی با فرهنگ شهدا محسوب می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان تبریز با اشاره به همراهی مشتاقانه هنرمندان برای ترسیم نقاشی پرتره شهدا افزود: ذوق و شوق این هنرمندان قابل ستودنی است و امروز شاهد تلاش آنها همه جانبه آنها برای ترسیم چهره هنری و والای شهدا هستیم.

گفتنی است کارگاه نقاشي «رسم شاهدان شيدايي» همزمان با برگزاري كنگره ۱۰ هزار شهيد استان با حضور نقاشان برجسته ملي و استان در روايت تصوير مقاومت و حماسه شهداي آذربايجان از پنجشنبه و جمعه، نهم و دهم آذرماه از ساعت ۱۰ صبح تا اذان مغرب و عشا در صحن مسجد تاريخي كبود تبريز به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، بنیاد فرهنگی روایت فتح، شهرداری منطقه ۱ تبریز، سورای اسلامی شهر تبریز و مرکز آفرینش های هنری در راستای برنامه های کنگره ملی ده هزار شهید استان برگزار می شود.

مصاحبه از زهرا ناصران

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.