صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و اقتصاد : کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در آذربایجان‌شرقی

کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در آذربایجان‌شرقی

https://tabankhabar.ir/?p=9598

تازه‌ترین گزارش مراجع رسمی درباره شاخص‌های اشتغال، بیکاری، مشارکت اقتصادی و توسعه اقتصادی نشان‌دهنده وضعیت رو به‌ رشد و توسعه‌ای استان است. همین 10 روز پیش بود که استاندار آذربایجان‌شرقی در سفر رئیس قوه‌ قضائیه به تبریز از ایجاد بیش از 103 هزار . 760 فرصت شغلی جدید در استان و احیای 585 واحد راکد تولیدی خبر داد. 

به گزارش تابان خبر، تازه‌ترین گزارش مراجع رسمی درباره شاخص‌های اشتغال، بیکاری، مشارکت اقتصادی و توسعه اقتصادی نشان‌دهنده وضعیت رو به‌ رشد و توسعه‌ای استان است. همین 10 روز پیش بود که استاندار آذربایجان‌شرقی در سفر رئیس قوه‌ قضائیه به تبریز از ایجاد بیش از 103 هزار . 760 فرصت شغلی جدید در استان و احیای 585 واحد راکد تولیدی خبر داد.

در گزارش مرکز آمار ایران، نرخ مشارکت اقتصادی استان در تابستان 1401 از 40.6 درصد به 43.5 درصد در تابستان 1402 افزایش، و نرخ بیکاری نیز از 7.7 درصد در تابستان 1401 به 6.6 درصد در تابستان 1402 کاهش یافته که وضعیتی بهتر از میانگین نرخ بیکاری 7.9 درصدی کشوری را داراست.

 

علی‌رغم تورم و گرانی محسوس و هزینه‌های بالای زندگی خصوصا در کلان‌شهر تبریز، سایر شاخص‌های توسعه‌ی اقتصادی و معیشتی با رشد محسوسی مواجه شده و شرایط به‌نحوی پیش رفت که در سفر خردادماه سید ابراهیم رئیسی به آذربایجان‌شرقی تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری بیش از 200 هزار میلیاردی بخش خصوصی و بخش دولتی در اقتصادی استان منعقد شد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.