صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و تابان خبر و تبریز و جامعه و کشاورزی : کشت نخود علوفه‌ای برای اولین بار در اراضی دیم ورزقان

کشت نخود علوفه‌ای برای اولین بار در اراضی دیم ورزقان

https://tabankhabar.ir/?p=3513

به گزارش تابان خبر، سعید پورحیدر در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن اشاره به اهمیت کشت نخود علوفه‌ای در قالب طرح جهش تولید در سال زراعی جاری بیان کرد: با توجه به اهمیت کشت این محصول در شهرستان، بذر نخود علوفه‌ای به صورت یارانه‌ای در اختیار کشاورزان قرار گرفته و کشت نخود علوفه‌ای در اراضی کشاورزی شهرستان ورزقان آغاز شده است.

وی افزود: اولویت تحویل بذر نخود علوفه‌ای با کشاورزان دامدار منطقه می.باشد تا بتوانند از علوفه‌ی تولیدی در مزارع خود به عنوان خوراک دام استفاده کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان در ادامه افزود: هدف از ترویج نخود علوفه‌ای در درجه اول تامین علوفه موردنیاز دامداران و در درجه دوم بعنوان کود سبز می باشد، نخود علوفه‌ای یک گیاه تناوبی بسیار مناسب با غلات به حساب می‌آید که علاوه بر کمک به پایداری و حاصلخیزی خاک، موجب افزایش عملکرد غلات نیز می‌شود .

به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، وی ادامه داد: این نوع نخود دارای مقادیر بالایی از اسید آمینه ضروری، لیزین و تریپوفان است که در نتیجه می‌تواند پروتئین مورد نیاز دام را تأمین کند.

انتهای پیام

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.