گام به گام تا احداث باغ‌موزه ستارخان

https://tabankhabar.ir/?p=4132

به گزارش تابان خبر، نشست بررسی طرح پیشنهادی برای مجموعه باغ موزه خانه تاریخی ستارخان با حضور فریدون بابایی اقدم رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر، محمد عزتی معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز و همچنین نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی، اداره کل راه و شهرسازی، دانشگاه آزاد، دانشگاه هنر اسلامی و سازمان زیباسازی برگزار شد.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز در تشریح جزئیات این نشست گفت: بررسی طرح احداث مجموعه باغ موزه خانه تاریخی ستارخان با دستور شهردار تبریز و در چارچوب مصوبات قرار خدمت شهرداری منطقه ۴ در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.

وی افزود: این طرح به عنوان یکی از پروژه های تعاملی میان شهرداری تبریز و مراکز دانشگاهی است که با مشارکت دانشگاه هنر اسلامی تبریز در دست تهیه بوده و در طراحی آن از نظرات و طرح های پیشنهادی اساتید و کارشناسان حوزه تاریخ و معماری دانشگاه ها نیز استفاده می شود.

عزتی با اشاره به ثبت ملی این خانه و رویکرد شهردار تبریز در توجه به گردشگری و حفظ هویت تاریخی شهر گفت: خانه تاریخی ستارخان به عنوان اثری فرهنگی – تاریخی به شماره ۱۹۷۴۳ در فهرست آثار ملی ثبت شده است و طرح مذکور نیز در راستای اجرای بخشی از همان رویکرد و با هدف توسعه گردشگری و حفظ خانه سردار ملی به عنوان یکی از بناهای هویتی شهر صورت می گیرد.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز ابراز کرد: امیدواریم با اجرای طرح باغ موزه ستارخان شاهد ایجاد اثری فاخر و ارزشمند در قالب یک مجموعه فرهنگی، تاریخی و هویتی در محدوده شهرداری منطقه ۴ باشیم.

انتهای پیام

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.