تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۱
کد خبر : 3557

۳۶ واحد گلخانه ای جدید در آذربایجان شرقی مجوز فعالیت دریافت کردند

۳۶ واحد گلخانه ای جدید در آذربایجان شرقی مجوز فعالیت دریافت کردند

به گزارش تابان خبر، شهرام شفیعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد: ۳۲ فقره پروانه بهره برداری نیز با ۶۴۱ هزار و ۷۸۵ متر مربع واحد گلخانه‌ای صادر شده است. وی افزود: از برنامه اعلام شده مبنی بر توسعه ۱۱۵ هکتاری سطح گلخانه ها در آذربایجان شرقی ۱۶۴.۷۳ هکتار معادل ۱۴۳.۲

به گزارش تابان خبر، شهرام شفیعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد: ۳۲ فقره پروانه بهره برداری نیز با ۶۴۱ هزار و ۷۸۵ متر مربع واحد گلخانه‌ای صادر شده است.

وی افزود: از برنامه اعلام شده مبنی بر توسعه ۱۱۵ هکتاری سطح گلخانه ها در آذربایجان شرقی ۱۶۴.۷۳ هکتار معادل ۱۴۳.۲ درصد محقق شده است، و در مجموع ۸۱ طرح گلخانه ای با سطح کشت ۱۶۴.۷۳ هکتار تحقق یافته است.

وی همچنین در ادامه فعالیت های سازمان در حوزه صدور مجوز واحدهای تولیدی کشاورزی اعلام کرد: ۲ واحد تولید قارچ خوراکی هم با ظرفیت ۱۶۰ تن در آذربایجان شرقی تاسیس و مجوز فعالیت یک واحد تولید قارچ خوراکی با ظرفیت ۴۰۰ تن نیز تمدید شد.

شفیعی ادامه داد: برای یک هزار و ۲۴۸ فقره واحد دام روستایی با ظرفیت ۶۱ هزار و ۳۹۸ راس در استان مجوز صادر شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی اضافه کرد: ۱۴۲ فقره صدور موافقت اصولی برای واحدهای دام صنعتی با ظرفیت ۳۵ هزار و ۴۵۱ راس اقدام شده و مجوز ایجاد ۶۴ واحد دام سنتی با ظرفیت ۱۱ هزار و ۷۴۳ راس صادر شده است.

وی گفت: برای ایجاد واحدهای طیور نیز ۱۵ فقره مجوز تاسیس با ظرفیت ۲ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۳۰۵ قطعه و مجوز بهره برداری ۴۹ فقره با ظرفیت ۷۹۹ هزار و ۸۵۰ قطعه و موافقت اصولی ۱۵۰ فقره با ظرفیت ۱۴ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۲۰۰ قطعه در آذربایجان شرقی صادر شده است.

شفیعی افزود: تاسیس پنج واحد تولید آبزیان سردابی و گرم آبی در آذربایجان‌شرقی با ظرفیت ۵۰ تن، بهره برداری از سه واحد آبزیان سردآبی و گرم آبی با ظرفیت ۳۰ تن، تاسیس یک واحد تولیدی آبزیان زینتی و حد واسط با ظرفیت یک میلیون قطعه و صدور پروانه بهره برداری از یک واحد تولیدی آبزیان زینتی با ظرفیت ۴۰۰ هزار قطعه از دیگر اقدامات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در سال جاری است.

رئیس سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی گفت: امسال همچنین برای راه اندازی ۳۹ فروشگاه دفع آفات نباتی در استان مجوز داده شده است.

آذربایجان شرقی از قطب های صنعت گلخانه ای کشور محسوب می شود، به گونه ای بزرگ ترین گلخانه کشور و خاورمیانه در منطقه آزاد ارس واقع شده و محصولات خود را در قالب چرخه کامل تامین و تولید، به کشورهای منطقه قفقاز و حاشیه خلیج فارس صادر می کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.