صفحه اصلی > آخرین اخبار و جامعه : آزادگان در اردوگاه‌های رژیم بعثی راه سیدالشهدا (ع) را ادامه دادند

آزادگان در اردوگاه‌های رژیم بعثی راه سیدالشهدا (ع) را ادامه دادند

سیدالشهدا (ع)

https://tabankhabar.ir/?p=3340

به گزارش تابان خبر، سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلی‌زاده روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگاران با گرامیداشت ۲۶ مرداد، سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، افزود: این اسوه‌های صبر و مقاومت همه‌ روزه در اردوگاه‌های رژیم بعثی شکنجه می‌شدند اما با پیروی از امام حسین (ع) هیچ‌گاه به خواسته‌های دشمن تن نداده و تسلیم ذلت نشدند.

وی اظهار کرد: آزادگان سرمایه عظیمی برای ادامه آرمان‌ها و اهداف حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان والامقام هستند و در دوران اسارت خود با روحیه ایستادگی و دلاوری و پایداری، از کیان و شرافت انقلاب اسلامی دفاع کرده و بهترین معنای واژگان «صبر» و «مقاومت» هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی گفت: ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹، روز بزرگی در تاریخ کشور بوده و در این روز جمهوری اسلامی ایران توانست با سربلندی، رزمندگانی که مجاهدانه از دین و شرف دفاع کرده بودند را به وطن بازگرداند.

سردار عباسقلی‌زاده با بیان اینکه آزادگان از قید نفس و نفسانیات و همه‌جا و همه‌کس بریده و به خدا پیوسته بودند، ادامه داد: آن‌ها را می‌توان جزو مومن‌ترین انسان‌های روی زمین دانست زیرا این افراد با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستاده و از شکنجه‌های مزدوران بعثی هراسی به خود راه ندادند.

به گزارش تابان خبر، آذربایجان شرقی در طول دوران دفاع مقدس ۹ هزار و ۸۲۳ شهید، ۲۳ هزار و ۷۰۴ نفر جانباز و یک هزار و ۷۸۳ نفر آزاده تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

بنا براین گزارش، از مجموع آزادگان استان ۸۶ درصد را نیروهای ارتش، ۱۳ درصد را نیروهای سپاهی و بسیجی و یک درصد را نیز سایرین تشکیل می دهند.

در دوران جنگ تحمیلی ۴۲ درصد از آزادگان آذربایجان شرقی در اردوگاه تکریت، ۳۱ درصد در اردوگاه های رومادیه، ۱۸ درصد در اردوگاه های موصل، هفت درصد در اردوگاه های بعقوبه و ۲ درصد نیز در سایر اردوگاه های عراق نگهداری می شدند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.