صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و جامعه و سردبیر و سلامتی : آمادگی امدادگران هلال احمر استان برای اعزام به غزه

رئیس جمعیت هلال احمر آذربایجان‌ شرقی:

آمادگی امدادگران هلال احمر استان برای اعزام به غزه

https://tabankhabar.ir/?p=10172

رئیس جمعیت هلال احمر آذربایجان‌ شرقی از آمادگی و درخواست امدادگران و داوطلبان هلال احمر برای اعزام به غزه و درمان مردم خبر داد.

حمید منجم با حضور در غرفه پایگاه خبری تابان خبر در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های آذربایجان شرقی با بیان اینکه لباس نیروهای جمعیت هلال احمر نشانگر شوق خدمت تا شهادت است، اظهار کرد: جمع زیادی از امدادگران و داوطلبان هلال احمر درخواست اعزام به غزه را دارند، اما متاسفانه اجازه حضور نیروهای امدادی ما در نوار غزه داده نمی‌شود و ما نیز پیگیر این قضیه هستیم تا توفیق حضور پیدا کنیم.

 

وی متذکر شد: امدادگران و داوطلبان و کادر درمان هلال احمر فلسطین در حین خدمت رسانی به شهادت رسیده اند؛ این درحالیست که امروز تمام دنیا پذیرفته اند که باید به نیروهای امدادی و درمان احترام گذاشت و کسی حق حمله ندارد ولی به مراکز درمانی و بیمارستان‌ نیز به صورت ظالمانه حمله می‌کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از ارکان جمعیت هلال احمر بشر دوستی و بی طرفی است، ولی متاسفانه شاهد هنجارشکنی‌ها حتی در قوانین جنگ هستیم که بمباران بیمارستان یکی از تلخ ترین حوادث در طی سالیان گذشته بود.

منجم با اشاره به ارسال محموله کمک‌های بشر دوستانه استان به غزه، گفت: اخیرا محموله امدادی از طریق کشتی به نوار غزه اعزام شد که امیدواریم به دست مردم مظلوم فلسطین هرچه سریعتر برسد.

 

وی همچنین به ماموریت بین‌المللی جمعیت هلال استان در ترکیه و پاکستان اشاره کرد و افزود: درحال حاضر از نظر نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در مناسب ترین وضعیت خود قرار گرفته و تعداد ماموریت‌ها رشد چشمگیری یافته است؛ البته این قضیه چندان خوشایند نیست، ولی متاسفانه آمار حوادث هر روز بالا می‌رود.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.