صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و فرهنگ و هنر : اختتامیه کنگره منطقه ای شعر محرم برگزار شد

اختتامیه کنگره منطقه ای شعر محرم برگزار شد

https://tabankhabar.ir/?p=7719

آئین اختتامیه کنگره منطقه ای شعر محرم ویژه استان های شمال غرب کشور با تجلیل از جمعی از شاعران پیشکسوت و معرفی برگزیدگان در تبریز برگزار شد.

به گزارش تابان خبر، آئین اختتامیه کنگره منطقه ای شعر محرم ویژه استان های شمال غرب کشور شامل آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و زنجان بعد از ظهر سه شنبه در سالن همایش های اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در تبریز برگزار شد.

دبیر اجرائی این کنگره با اشاره به اعلام فراخوان ارسال آثار به این رویداد فرهنگی و ادبی از 15 تیر تا 22 مرداد سال جاری اظهار داشت: در این مدت بیش از ۶۰۰ اثر از ۲۰۰ شاعر به دبیرخانه کنگره ارسال شد.

حامد شب خیز اضافه کرد: پس از دو مرحله داوری آثار ارسالی، امروز شاهد برگزاری مراسم اختتامیه کنگره منطقه ای شعر محرم و معرفی ۲۰ شاعر برگزیده و تجلیل از پنج تن از شعرای پیشکسوت بودیم.

به گفته مسئول بسیج هنرمندان آذربایجان شرقی محور اصلی کنگره شعر محرم امسال پرداخت به وجوه مختلف شخصیت، حیات و شهادت حضرت علی اکبر (ع) انتخاب شده بود که علاوه بر شاعران استان های شمال غرب، آثاری از سایر استان ها و نیز کشورهای عراق و آذربایجان به این رویداد ارسال شده بود.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.