صفحه اصلی > آخرین اخبار و جامعه و سلامتی و هواشناسی : افزایش غلظت آلاینده‌های جوّی طی هفته جاری در آذربایجان‌شرقی/ بارش برف در نواحی جنوبی استان

افزایش غلظت آلاینده‌های جوّی طی هفته جاری در آذربایجان‌شرقی/ بارش برف در نواحی جنوبی استان

https://tabankhabar.ir/?p=3701

به گزارش تابان خبر،محمد امیدفر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بررسی آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده‌ی جوّی پایدار تا اواخر هفته‌ی جاری است اما طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، گذر موج ضعیفی از نواحی جنوبی استان به‌ویژه در شهرهای مراغه، هشترود، چاراویماق و میانه موجب افزایش ابر و بارش پراکنده در این نواحی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: از روز جمعه و شنبه هفته‌ی آینده نیز با ورود سامانه‌ی بارشی قوی، بارش برف و کولاک کل استان را فرا می‌گیرد.

 

امیدفر افزود: به‌دلیل پایداری جوّ طی روزهای آینده افزایش غلظت آلاینده‌های جوّی به‌ویژه در شهرهای صنعتی استان دور از انتظار نخواهد بود و از نظر دمایی نیز افزایش نسبی دما برای هفته‌ی جاری پیش‌بینی می‌شود.

 

وی همچنین در خصوص حداکثر و حداقل دمای تبریز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، حداکثر و حداقل دمای تبریز به ترتیب دو درجه بالای صفر و هشت درجه‌ زیر صفر بوده و دمای فعلی نیز چهار درجه زیر صفر است که نسبت به روز گذشته یک درجه افزایش یافته است.

 

رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان شرقی در پایان تاکید کرد: گرم‌ترین و سردترین شهرهای استان به ترتیب ملکان و شبستر با شش درجه بالای صفر و سراب و بستان آباد با چهار درجه زیر صفر گزارش شده‌ است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.