صفحه اصلی > آخرین اخبار و تابان خبر و جامعه و جهان : امام جمعه تبریز: دولت بایدن به دنبال کشیدن ایران به پای مذاکره موشکی و منطقه ای است

امام جمعه تبریز: دولت بایدن به دنبال کشیدن ایران به پای مذاکره موشکی و منطقه ای است

https://tabankhabar.ir/?p=4026

به گزارش تابان خبر،حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در خطبه های عید فطر تبریز با بیان اینکه جنگ روانی آمریکا برای تقابل افکار عمومی مردم ایران اسلامی است، افزود: مذاکرات وین مدتی است تقریبا متوقف شده است ، طبق انچه که مقام های سیاست خارجی ایران گفته اند مباحث فنی به طور کامل مطرح شده و نکته ابهامی برای اعضای دیگر باقی نمانده و آنچه هست بهانه جویی های آمریکایی است که به عنوان مهمترین مانع بر سر دستیابی به توافق است.

وی اظهار داشت: تلاش برای برجسته سازی بیش از اندازه مذاکرات و شرطی کردن بازار به خصوص بازار ارز و طلا به نشست های وین و ضریب دادن کاذب به این مذاکرات از جمله شگردهای تبلیغاتی دشمن است و این در حالی است که نظام اسلامی و دولت انقلابی همه تلاش خود را معطوف به مذاکرات رفع تحریم ها نکرده و خنثی سازی تحریم ها را راهبرد اصلی و وجه همت خود قرار داده است.

امام جمعه تبریز گفت: به طور قطع نمایندگان انقلابی ایران اسلامی در مذاکرات که از فرزندان شجاع و انقلابی مردم ایران هستند در مقابل این زیاده خواهی های شیطانی خواهند ایستاد و به چیزی کمتر از رفع تحریم ها رضایت نخواهند داد.

وی با تبریک هفته کارگر و بیان اینکه کار و کارگر ستون اصلی تولید کشور است، گفت: جامعه کارگری جامعه متدین و جزو وفاداران به انقلاب و نظام است و کارگرا ایرانی از بهترین کارگران جهان است و حل مشلات اقتصادی کشور وابسته به ملاحظه ویژه به جامعه کارگری و حمایت واقعی از کارگران است.

حجت الاسلام آل هاشم همچنین با تبریک هفته معلم اظهارداشت: معلم در آموزش و پرورش رکن اصلی در توسعه اجتماعی و فرهنگی قلمداد و به منزله قدرتمندترین ابزار شکل دهی آینده محسوب می شود.

وی ادامه داد: غربی ها تلاش می کنند تا دانش آموزان ما را سرباز خود قرار دهند از این رو باید از بچه ها و دانش آموزان خود مراقبت کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی  تاکید کرد: مسوولان وزارت آموزش و پرورش باید در ارتباط با مساله معیشت معلمان و حق و حقوق قانونی و مشروع آنان دقت کافی کنند و به خواسته های قانونی توجه خاصی داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به اینکه روز عید فطر در اسلام روز مقدسی بوده و از اعیاد بزرگ اسلامی است، گفت: عید فطر روز بیداری و آگاهی انسان ها و روز بازگشت به فطرت نخستین و توجه به خدا و یوم حساب است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه روز عید فطر روز دریافت جایزه الهی بوده و برای مسلمانان روز مهمی است و جشن تبعیت و اطاعت از فرمان حق و شادی مسلمانان است، ادامه داد: زکات فطره به عنوان حمایت از فقرا است و نمازگزاران باید قبل از نماز عید فطر و یا تا نماز ظهر پرداخت کنند .

مردم مومن آذربایجان شرقی پس از یک ماه روزه داری، امروز در جای جای استان با حضور در صفوف نماز عید فطر سجده شکر به جا آوردند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.