صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و تبریز : انجام 3 مورد اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز

انجام 3 مورد اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز

https://tabankhabar.ir/?p=12435

سه مورد پیوند کبد موفقیت آمیز و سه مورد اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی در بیمارستان امام رضا(ع) انجام شد.

به گزارش تابان خبر، در طول ۱۰ روز اخیر با اهدای عضو سه بیمار مرگ مغزی سه عضو کبد این عزیزان، نجات بخش سه نفر بیمار در لیست انتظار اهدای عضو شد.

بر اساس همین گزارش با رضایت خانواده های سخاوتمند و ایثارگر مرحومین داود چوپان ملک کیان ملک کیان ۶۰ ساله، سواد فتح الهی ۳۵ ساله و توران عطاری حاجی پیرلو ۵۷ ساله ازاهالی شهرستان تبریز، کبد این عزیزان به سه بیمار منتظر در لیست عضو پیوند زده شد.

عضوهای کبد اهدای به یک مرد ۳۵ ساله اهل تبریز، مرد۵۳ ساله اهل پارس آباد و یک مرد ۶۱ ساله اهل تبریز و منتظر در لیست عضو کبد پیوند زده شد.

مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی امام رضا(ع) تبریز بزرگترین مرکز شمالغرب کشور و تنها مرکز دانشگاه علوم پزشکی تبریز می باشد که پیوند کبد در آن انجام می شود و از اول سال جاری تعداد 45 پیوند کبد در این مرکز انجام شده است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.