صفحه اصلی > آخرین اخبار و اقتصاد : بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی تاخیر نکنند

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به طرح‌های اقتصاد مقاومتی تاخیر نکنند

بانك

https://tabankhabar.ir/?p=3136

به گزارش تابان خبر، محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، کارهای انجام‌شده در این حوزه را بسیار مهم و ارزشمند توصیف کرد و گفت: رونق پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، رونق سایر پروژه‌ها و شتاب توسعه در بخش‌های دیگر را به دنبال دارد.

وی بر اختصاص تسهیلات ارزان‌قیمت برای حمایت از حوزه دامداری و دامپروری در استان تاکید کرد و افزود: باید یک اهتمام جدی در این خصوص شکل بگیرد و تعاونی‌های مرتبط نیز فعال شوند.

پورمحمدی در خصوص عملکرد شورای برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: در آئین‌نامه جدید این شورا، همه موضوعات تنها در چهار کارگروه خلاصه شده و با این گستردگی وظایف، احتمالاً از برخی حوزه‌ها غفلت می‌شود که باید در این خصوص بازنگری شود.

وی در خصوص موضوع انتزاع روستاهای سهلان و اوغلی از محدوده طرح جامع شهر تبریز هم که بعد از بازنگری در کارگروه امور زیربنایی، برای دومین بار در جلسه شورای برنامه‌ریزی مطرح شد، گفت: الحاق این دو روستا در ۱۴ کیلومتری غرب تبریز، در شرایطی که روند توسعه این شهر به سمت جنوب و شرق است، تعجب‌آور است و باید در طرح جامع بازنگری شود.

به گزارش تابان خبر، سال گذشته، ۴۱ پروژه جهش تولید در این شورا برای آذربایجان شرقی تصویب شده بود که برای پنج پروژه دولتی،  ۱۱ میلیارد تومان معادل ۱۰۰ درصد اعتبارات مصوب تخصیص یافته است.

در این جلسه همچنین ۶ مورد از مصوبات کارگروه امور زیربنایی، توسعه شهری و روستایی، آمایش سرزمین و محیط زیست استان ازجمله انتزاع روستاهای سهلان و اوغلی از محدوده طرح جامع شهر تبریز به تصویب رسید.

گزارش دستورالعمل اجرایی ماده ۲۳ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و گزارش کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان در خصوص اولویت‌های پژوهشی سال ۱۴۰۰ از دیگر موضوعات این جلسه بود.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.