صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و تابان خبر و تبریز و دسته‌بندی نشده و سردبیر : بخش اعظم پروژه‌های آزادراهی در آذربایجان شرقی است

معاون وزیر راه و شهرسازی:

بخش اعظم پروژه‌های آزادراهی در آذربایجان شرقی است

https://tabankhabar.ir/?p=8326

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه بخش اعظم پروژه‌های آزادراهی در آذربایجان شرقی است، گفت: آزادراه ارومیه- تبریز در ۶ قطعه به طول ۱۶۰ کیلومتر در دست اجرا بوده که سه قطعه از آن به طول ۷۰ کیلومتر به بهره برداری رسیده و زیر بار ترافیک رفته است.

به گزارش تابان خبر، خیرالله خادمی، روز پنج شنبه، ۹ شهریور در حاشیه بازدید از قطعه ۶ آزادراه ارومیه- تبریز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در بخش توسعه شبکه‌های زیرساخت حمل و نقل کشور حدود ۶ هزار و ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه و یک هزارو ۵۰ کیلومتر آزاد راه و سه هزار و ۳۰۰ کیلومتر مسیر ریلی در حال ساخت است، اظهار کرد: سالانه نزدیک به ۸۰۰ تا یک هزار کیلومتر پروژه‌ی بزرگراهی در کشور می سازیم.

وی بیان کرد: پنج آزاد راه در سطح کشور به بهره برداری می‌رسد که از این تعداد ۲ آزاد راه برای آذربایجان شرقی شامل آزادراه مراغه- هشترود به طول ۳۰ کیلومتر و تبریز- مرند به طول ۲۴ کیلومتر است.

وی با بیان اینکه بهره برداری از ۲۹۳ کیلومتر پروژه‌ی آزاد راهی در کشور جزو برنامه‌های امسال شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور است، گفت: امسال بزرگترین مسیر آزادراهی کشور به طول ۲۲۵ کیلومتر در مسیر شیراز- اصفهان به بهره برداری می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص آزاد راه ارومیه- تبریز، تشریح کرد: قطعه ۶ این آزادراه به طول ۳۲ کیلومتر از دو سال گذشته آغاز شده و قطعه سه و پنج نیز با الحاق به قطعه ۶ اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای اتمام ۲۹۳ کیلومتر پروژه در بخش آزادراه نیاز به یه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است، گفت: برای بهره برداری از ۸۰۰ کیلومتر پروژه ی بزرگراه نیز نیاز به حدود ۸۰۰ هزار میلیارد تومان است.

بخش اعظم پروژه‌های آزادراهی در آذربایجان شرقی است

وی با بیان اینکه در بخش ریلی نیز امسال چهار پروژه ریلی در کشور برنامه ریزی کرده‌ایم، گفت: اولین پروژه ریلی خط آهن بستان آباد- خاوران بود که خردادماه امسال در آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید و سه پروژه مسیر ریلی نیز در حال اجرا است.

خادمی با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده جهت اجرای پروژه‌ی ۴۰۷ کیلومتری مسیر ریلی در کشور، اظهار کرد: با بهره برداری از این مسیر، استان‌های کردستان، رشت و اردبیل میز به شبکه ریلی کشور اضافه می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه متوسط اجرا و ساخت پروژه‌های زیرساختی در کشور ۱۰ ساله است، گفت: به طور متوسط برای اجرای هر کیلومتر پروژه‌ی آزادراهی در کشور حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

بخش اعظم پروژه‌های آزادراهی در آذربایجان شرقی است

وی با اشاره به اینکه ظرفیت پیمانکاری در کشور سالانه ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه است، گفت: دولت با اجرای برنامه‌های تشویقی از سرمایه گذاران حوزه راه حمایت می‌کند در همین راستا در تلاش است با برنامه ریزی لازم زمینه را برای احداث شهرک‌های مسکونی در حاشیه آزادراه‌ها توسط سرمایه گذاران پروژه‌های آزادراهی فراهم کند تا بتوانند از سود شهرسازی در حاشیه آزادراه‌ها بهره مند شوند.

بخش اعظم پروژه‌های آزادراهی در آذربایجان شرقی است

بخش اعظم پروژه‌های آزادراهی در آذربایجان شرقی است

انتهای پیام

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.