صفحه اصلی > آذربایجان و اخبار ویژه و تابان خبر و سلامتی و کرونا : بستری یک هزار کرونایی در آذربایجان‌شرقی

بستری یک هزار کرونایی در آذربایجان‌شرقی

https://tabankhabar.ir/?p=3461

به گزارش تابان خبر، دکتر بهمن نقی پور روز سه شنبه گفت: تنها در شبانه روز گذشته ۱۴۲ نفر بستری کرونایی در سطح استان داشتیم.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۹ نفر نیز به دلیل ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی جان خود را از دست داده اند.

وی اضافه کرد: امروزه پس از گذشت نزدیک به ۲ سال از شیوع کرونا، مطالعات علمی و پزشکی نشان داده که تزریق واکسن کرونا در کاهش مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا بسیار تاثیرگذار است.

نقی پور گفت: تاکنون حدود ۷۸ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی واکسن کرونا تزریق کرده اند.

وی با اشاره به قرمز شدن رنگ کرونایی شهرستان های مرند و جلفا در روزهای اخیر تاکید کرد: در زمان حاضر تسریع مردم برای تزریق واکسن کرونا همراه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بهترین راه مقابله با شیوع این ویروس مرگبار است.

وی ادامه داد: مراکز تزریق واکسن در آذربایجان شرقی همچنان فعال هستند و کمبودی نیز از نظر واکسن مورد نیاز آـنها وجود ندارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه در مجموع حدود ۶۵ درصد مردم آذربایجان شرقی در مقابل کرونا واکسینه شده اند، از مردم درخواست کرد تا با تزریق واکسن و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، به تاخیر در ظهور موج جدید کرونا در استان کمک کنند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.