صفحه اصلی > آخرین اخبار و اخبار ویژه و جامعه : بیشترین فراوانی جرائم در آذربایجان‌شرقی اعلام شد

بیشترین فراوانی جرائم در آذربایجان‌شرقی اعلام شد

جرم

https://tabankhabar.ir/?p=3056

به گزارش تابان خبر، موسی خلیل‌اللهی  در نشست خبری پایین بودن آمار جرائم خشن چون قتل، آدم‌ربایی و سرقت‌های مسلحانه و باندی را از دلایل قرار گرفتن آذربایجان‌شرقی بین استان‌های امن کشور دانست و اظهار داشت: توهین به اشخاص عادی، ضرب و جرح عمدی، سرقت‌های خرد، تهدید، تخریب، کلاهبرداری، تصادفات، تصرف اراضی و مزاحمت ملکی به ترتیب جرائم و اتهامات اول در سطح استان با در برگیری ۵۳ درصدی هستند و در حوزه برخورد با اراذل و اوباش نیز تاکنون ۵۵۰ پرونده تشکیل و ۴۳۶ نفر از این افراد که علاوه بر گستره وسیع جرائم، موجب تشویش و تهدید امنیت روانی جامعه می‌شوند، راهی زندان شده‌اند که بیش از ۷۰ درصد آنان از تبریز هستند.

 رئیس‌کل دادگستری استان با ارائه گزارشی از عملکرد دستگاه قضا در استان خاطرنشان کرد: در بستر سند تحول قضایی و حفظ حقوق عامه شورای حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی ۸۹۱ هکتار اراضی ملی و منابع طبیعی به بیت‌المال بازگردانده شده است که ارزش ریالی آن ۴۶۳ میلیارد تومان بوده است.

خلیل‌اللهی با اشاره به اقدامات انجام یافته  برای کاهش مراجعات غیرضروری به شعب  دادگستری، گفت: در حال حاضر با همکاری سازمان زندان‌ها ۸۰ درصد دادرسی زندانیان نیز به صورت  الکترونیکی انجام می‌شود.

وی، تکریم ارباب رجوع را یکی از اولویت‌های مجموعه قضایی استان دانست و ادامه داد: ملاقات‌های عمومی در روز‌های سه‌شنبه به صورت تمام وقت و چهارشنبه از ۱۲ ظهر با تعیین وقت قبلی صورت می‌گیرد و در سال ۹۹ در مجموع ۴ هزار و ۴۸ نفر با رئیس‌کل یا شورای معاونان دادگستری دیدار چهره به چهره داشته‌اند و در ۳ ماه گذشته نیز این تعداد یک‌هزار و ۱۹۵ نفر بود.

خلیل‌اللهی تصریح کرد: در بسیاری از سرفصل‌های ارزیابی  دادگستری استان رتبه‌های برتر کشوری را در اختیار دارد و میزان رضایتمندی مردم از این مجموعه بر اساس نظرسنجی‌های روزانه ۷۶ درصد است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.