صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و تابان خبر و تبریز و جامعه و سلامتی : تبریز زرد شد/ تزریق دز دوم واکسن کرونا به۵۳ درصد از جمعیت آذربایجان شرقی

تبریز زرد شد/ تزریق دز دوم واکسن کرونا به۵۳ درصد از جمعیت آذربایجان شرقی

https://tabankhabar.ir/?p=3477

به گزارش تابان خبر، عباسعلی درستی در گفت‌وگوی خبری، اظهار کرد: طی سه هفته گذشته، وضعیت کرونایی استان نسبتا پایدار بوده و موارد جدید بیماری، بستری‌ها و مرگ و میر در حال کاهش است.

وی با تاکید بر این‌که مردم باید همچنان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پایبند باشند، افزود: تاکنون ۷۰ درصد از کل جمعیت استان، دز اول واکسن و ۵۳ درصد نیز هر دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان این‌که آمار واکسیناسیون کرونایی در استان، ۱۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است، ادامه داد: هم‌چنین تاکنون ۸۵ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال استان، دز اول و ۶۵ درصد نیز دز دوم خود را دریافت کرده‌اند.

درستی از بستری بودن ۸۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: با توجه به تکمیل درصد بالایی از واکسیناسیون جمعیت استان، مراکز واکسیناسیون سطح استان تقریبا خلوت بوده و سایر افرادی که هنوز دز اول و یا دوم خود را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند به راحتی به این مراکز مراجعه کنند.

وی در خصوص زمان فعالیت مراکز واکسیناسیون استان نیز تشریح کرد: مراکز سلامت و بهداشت فقط تا ساعت اداری ( از صبح تا ساعت ۱۴ ظهر) و مراکز تجمیعی نیز تا ساعت ۱۹ فعالیت می‌کنند اما دو مراکز تجمیعی واکسیناسیون نصف راه و مصلی تبریز تا ساعت ۲۳ و مرکز شمیم پایداری تبریز تا ساعت ۲۲ به تزریق واکسن می‌پردازند.

انتهای پیام

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.