صفحه اصلی > آخرین اخبار و تابان خبر و جامعه و سیاست : توافق برای سرمایه‌گذاری متقابل میان ایران و جمهوری آذربایجان و مشارکت در بازسازی قره‌باغ

توافق برای سرمایه‌گذاری متقابل میان ایران و جمهوری آذربایجان و مشارکت در بازسازی قره‌باغ

https://tabankhabar.ir/?p=3687

به گزارش تابان خبر،رئیس جمهور آذربایجان در این گفت‌وگو با اشاره به دیدار خود با رئیس جمهور کشور ما در عشق‌آباد گفت: دیدار با آقای رئیسی، نقطه‌ی عطفی در روابط دو کشور برادر و دوست بود و آثار این دیدار در توسعه‌ی مناسبات دو کشور مشهود است.

 

الهام علی‌اف با تأکید بر توسعه‌ی همکاری‌های مشترک و منطقه‌ای، با دعوت از شرکت‌های ایرانی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این کشور افزود: شرکت‌های ایرانی در زمینه‌های مختلف اقتصادی و طرح‌های ترانزیتی و تولید انرژی می‌توانند در توسعه و بازسازی مناطق آزادشده قره‌باغ باید حضوری فعال داشته باشند.

 

وی همچنین از هیأت سیاسی اقتصادی کشورمان درخواست کرد تا سلام گرم او را به دکتر رئیسی، رئیس جمهور کشورمان ابلاغ کنند.

 

فصل جدیدی از روابط میان ایران و جمهوری آذربایجان آغاز شده است

 

وزیر راه و شهرسازی کشورمان که رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان نیز می‌باشد در این دیدار با اشاره به سیاست راهبردی کشورمان در توجه به همسایگان گفت: فصل جدیدی از روابط دو کشور دوست و برادر آغاز شده و اطمینان داریم با اراده جدی که میان دو کشور وجود دارد شاهد تعمیق بیش از پیش روابط دوجانبه باشیم.

 

رستم قاسمی افزود: ایران تجارب خوبی در مشارکت برای بازسازی کشورهای مختلف منطقه دارد و این همکاری‌ها به توسعه و امنیت پایدار منطقه کمک خواهد کرد.

 

وی با تاکید بر توسعه‌ی ارتباطات حمل‌ونقل بین دو کشور گفت: ایجاد کریدورهای ترانزیتی از مهم‌ترین برنامه‌های ما و منطقه است که با همکاری دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان می‌تواند گشایش‌های اقتصادی را در منطقه را فراهم کند.

 

به گزارش تابان خبر، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، گفتنی است؛ استاندار آذربایجان شرقی، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه، معاونان وزارت راه و شهرسازی، استاندار اردبیل و سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو نیز در این دیدار حضور داشتند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.