صفحه اصلی > آخرین اخبار و اخبار ویژه و حوادث : توله شیرهای باغ وحش تبریز نارس به دنیا آمده بودند

توله شیرهای باغ وحش تبریز نارس به دنیا آمده بودند

شير

https://tabankhabar.ir/?p=3134

به گزارش تابان خبر، داوود غنی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در ۱۷ تیرماه جاری، شیر مادر باغ وحش «باغلار باغی» تبریز، زایمان زودتر از موعد انجام داده بود.

وی ادامه داد: دامپزشک باغ وحش و کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در این مدت، تلاش های لازم برای زنده ماندن این توله شیرها را انجام دادند، ولی به دلیل نارس بودن هر ۲ تلف شدند.

در شبانه روز گذشته اخباری مبنی بر مرگ ۲ توله شیر در باغ وحش «باغلارباغی» تبریز در فضای مجازی دست به دست می شود.

باغ وحش تبریز در زمینی به وسعت چهار هکتار در داخل محوطه مجموعه تفریحی «باغلار باغی» احداث شده که از ۳ بخش باغ پرندگان ، باغ حیوانات وحشی و باغ خزندگان تشکیل شده که بصورت منطقه ای از هم جدا شده و با طی مسیر به ترتیب قرار گرفته اند.

به گزارش تابان خبر، ۲ سال پیش نیز ۲ توله شیر در این باغ وحش متولد شدند که اکنون در سلامت به سر می برند.

هشت پارک وحش دارای مجوز و پروانه بهره برداری در آذربایجان شرقی وجود دارد که از این تعداد سه پارک وحش شمیم یاس سراب، عینالی و باغلار باغی تبریز به دلیل وجود کرونا تعطیل هستند.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.