صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و تبریز : ثبت روز ارس، خواسته‌‌ی مردم از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

مدیرعامل منطقه آزاد ارس مطرح کرد

ثبت روز ارس، خواسته‌‌ی مردم از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

https://tabankhabar.ir/?p=6067

مدیرعامل منطقه آزاد ارس با بیان اینکه ثبت حماسه سوم شهریور در سال 1320 به عنوان روز ارس خواسته مردم این خطه از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است، گفت: مفاهیم زیادی پشت این خواسته است که می‌تواند منجر به گسترش فرهنگ شهادت و ایثار و مقاومت شود.

به گزارش تابان خبر، مجید کیانی، امروز در اختتامیه دومین دو سالانه قصه‌گویی نهال امید به میزبانی منطقه آزاد ارس، با بیان اینکه منطقه آزاد ارس یکی از هفت منطقه قدیم آزاد ایران است، گفت: سبد توسعه این منطقه یک سبد بزرگ است.

وی با اشاره بر ظرفیت منطقه آزاد ارس در صنعت، کشاورزی، اقتصادی، گردشگری، گفت: منطقه آزاد ارس در صنعت رتبه اول، در بخش کشاورزی نیز رتبه برتر را داراست و به عبارتی قطب گلخانه‌های کشور است؛ منطقه آزاد ارس در حوزه تجارت نیز به علت قرارگیری در جاده ابریشم ظرفیت بزرگ تجاری است و در واقع سابقه جلفا به تجارت است.

کیانی ابراز کرد: جشن ژئوپارک ارس دیروز برگزار شد و به شکرانه پروردگار ژئوپارک ارس ملحق به ژئوپارک جهان شد.

وی با بیان اینکه در حوزه احداث و نوسازی مساجد، مدارس، کتابخانه‌های و سایر بخش‌های فرهنگی کارهای خوبی در منطقه آزاد ارس انجام گرفته است و بودجه خوبی نیز تخصیص یافته است، گفت: الحاق ژئوپارک به جهان آثار مختلفی در بر می‌تواند داشته باشد که یکی از این آثارها، موضوع فرهنگی است.
مدیرعامل منطقه آزاد ارس ادامه داد: انتظار می‌رود تا تمامی دستگاه‌های دولتی و نظارتی همراهی کنند زیرا دومین ژئوپارک کشور منطقه آزاد ارس است.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.