صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و فرهنگ و هنر : خدمات رسانی 65 موکب آذربایجان شرقی به زائران اربعین حسینی در مبادی مرزی و عراق

خدمات رسانی 65 موکب آذربایجان شرقی به زائران اربعین حسینی در مبادی مرزی و عراق

https://tabankhabar.ir/?p=8460

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی از خدمات رسانی 66 موکب استان به زائران اربعین حسینی در مناطق مرزی و نیز مسیرهای منتهی به کربلای معلی در کشور عراق خبر داد.

به گزارش تابان خبر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی در جریان بازدید از موکب های برپا شده در مبادی وروردی و خروجی استان به سمت عراق اظهار داشت: بر همین اساس در مناطقی چون عجب شیر، ایلخچی، آذرشهر، بناب و ملکان که در مسیر تردد زوار داخلی و خارجی از جمله از کشورهای چون ترکیه قرار دارند، موکب هایی برپا شده و به مسافران وادی کربلا خدمات ارئه می کنند.

وی از استقرار 65 موکب استان در مناطق مرزی و همچنین کشور عراق و مسیرهای منتهی به کربلای معلی نیز خبر داده و افزود: بیشترین تمرکز موکب های استان در مسیر نجف به کربلاست به طوری که بیش از 40 موکب آذربایجان شرقی در این مسیر مستقر هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خاطر نشان شد: تعدادی از مواکب نیز در سلیمانیه، کاظمین و سامرا برپا شده اند و علاوه بر این زائران تردد کننده از مرزهای مهران و تمرچین نیز از خدمات موکب های آذربایجان شرقی در این مبادی مرزی استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: برخی از این مواکب علاوه بر ارائه خدمات معمول و مرسوم رفاهی شامل اسکان و توزیع غذا بین زوار اربعین، در زمینه انجام اقدامات و ارائه خدمات فرهنگی نیز فعال هستند و حتی برخی موکب های برپا شده نیز با رویکرد صرف فرهنگی فعالیت می کنند.

حجت الاسلام حسینی گفت: فعالیت این موکب های فرهنگی از این منظر حایز اهمیت است که باید در ایام اربعین بُعد معرفتی و تبیینی فرهنگ قرآنی و عاشورایی مکتب سیدالشهدا (ع) در کنار شور حسینی این تجمع میلیونی شیعیان جهان مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.