صفحه اصلی > آخرین اخبار و آذربایجان و اخبار ویژه و سیاست : خط قرمز انتخابات مجلس

خط قرمز انتخابات مجلس

https://tabankhabar.ir/?p=9474

استاندار آذربایجان شرقی گفت: جهت‌گیری و همراهی سلبی یا ایجابی به نفع یا علیه داوطلبان انتخاباتی خط‌قرمز است و باید کنترل شود که از امکانات سازمان‌ها و نهادها به نفع یا علیه داوطلبان سو استفاده نشود.

به گزارش تابان خبر، عابدین خرّم امروز در جلسه ستاد انتخابات استان اظهار کرد: تأکید می‌کنم که کتابچه قانون انتخابات باید تا زمان برگزاری انتخابات اسفندماه جلوی چشم فرماندار و بخشداران و هیئت‌های اجرایی باشد و همواره به آن رجوع کنند.

وی اضافه کرد: برنامه‌ریزی دقیق فرمانداران و بخشداران برای آموزش فرایند برگزاری انتخابات در سطوح مختلف باید مدنظر باشد.

 

خرّم ادامه داد: تعامل سازنده و بسیار خوبی که تاکنون بین هیئت‌های اجرایی و نظارت در استان بوده، باید تداوم یابد.

 

وی بیان کرد: اعلام به‌موقع نیازمندی‌های فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها برای برگزاری هر چه‌بهتر انتخابات باید موردتوجه جدی باشد.

 

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: هماهنگی کامل رؤسای کمیته‌های هیئت انتخابات هر شهرستان باید با وسواس و دقت تمام دنبال شود، زیرا اینها مکمل همدیگر برای برگزاری انتخابات باشکوه هستند و همه در قالب یک اقدام مشترک می‌کوشند.

 

وی بیان کرد: اجرای دقیق زمان‌بندی اعلامی توسط ستاد انتخابات کشور نیز باید رعایت شود و اقدامات ستاد انتخابات استان باید مبتنی بر آن باشد.

 

وی ادامه داد: از توانمندی‌های همه همکاران مجرب دخیل در انتخابات قبلی برای برگزاری هر چه‌بهتر انتخابات استفاده کرده و اطلاع‌رسانی اطلاعیه‌های ستاد انتخابات کشور نیز باید موردتوجه باشد.

 

خرّم با اشاره به نقش رسانه‌ها و فضای مجازی در مشارکت مردم در انتخابات گفت: رصد فضای حقیقی و مجازی دررابطه‌با تحرکات انتخاباتی داوطلبان نیز باید مدنظر باشد.

 

وی افزود: جهت‌گیری و همراهی سلبی یا ایجابی به نفع یا علیه داوطلبان انتخاباتی خط‌قرمز است و باید کنترل شود که از امکانات سازمان‌ها و نهادها به نفع یا علیه داوطلبان سو استفاده نشود.

 

خرم ادامه داد: امیدوارم بتوانیم در مدت باقیمانده با رفع مشکلات و نواقص احتمالی و‌ مبتنی بر قانون انتخابات، یک انتخابات درشان و تراز نظام جمهوری اسلامی برگزار کنیم.

 

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

آخرین اخبار

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.