صفحه اصلی > آخرین اخبار و جامعه و دانش و فن آوری : دانش‌آموختگان برتر به‌عنوان اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها جذب میشوند

دانش‌آموختگان برتر به‌عنوان اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها جذب میشوند

https://tabankhabar.ir/?p=13319

رییس بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی از جذب دانش‌آموختگان برتر دانشگاه‌ها به‌عنوان عضو هیأت علمی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خبر داد.

به گزارش تابان‌خبر، دکتر یوسف زندی افزود: بر اساس آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دانشگاهی و مصوبه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیأت امنای بنیاد ملی نخبگان، دانش‌آموختگان برتر از طریق فراخوان‌های عمومی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استخدام خواهند شد. وی بابیان اینکه این فراخوان‌ها خارج از بازه‌های زمانی فراخوان‌های عمومی جذب اعضای هیأت علمی خواهد بود تأکید کرد: ارسال تقاضای جایابی متمرکز به هیأت جذب نخبگان، تخصیص ردیف استخدامی به‌منظور جذب به‌عنوان عضو هیأت علمی پیمانی در موسسه‌های علمی، برخورداری از تسهیلات حمایت از فعالیت‌های پژوهشی استادیاران جوان بدون بررسی مجدد سوابق برای افراد واجدالشرایط، تخفیف استفاده از شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و تسهیلات نظام‌وظیفه بنیاد بر اساس ضوابط و مقررات، تسهیلاتی است که برای این افراد در نظر گرفته‌شده است.

دانش‌آموختگان برتر به‌عنوان اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها جذب میشوند

دکتر زندی خاطرنشان کرد: برگزیدگانی که با بهره‌مندی از تسهیلات این طرح به‌عنوان عضو هیأت علمی دریکی از مؤسسات آموزش عالی کشور جذب می‌شوند، در راستای ایفای نقش و مسؤلیت اجتماعی نخبگان کشور، متعهد خواهند بود تا در صورت فراخوان بنیاد، در راستای حل مسائل و چالش‌های اولویت‌دار علمی، پژوهشی، فناوری و فرهنگی کشور و یا مشارکت در توسعه و ارتقا سطح ارائه خدمات به نخبگان و استعدادهای برتر کشور، به مدت یک سال از تاریخ جذب در موسسه، حداقل ۴۰ ساعت در ماه با این بنیاد همکاری داشته باشند. وی با اشاره به افزایش میزان تسهیلات خرید و ودیعه مسکن نخبگان گفت: خوشبختانه پس از پیگیری‌های بسیاری که از سوی بنیاد ملی نخبگان صورت گرفته و برگزاری جلسات متعدد با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط، تائیدات و مجوزهای لازم برای افزایش وام خرید و ودیعه مسکن خرید به 2 میلیارد تومان و وام ودیعه مسکن به پانصد میلیون تومان افزایش یافته است. دکتر زندی اظهار کرد: برگزیدگان شیوه‌نامه شناسایی و توسعه فعالیت‌های استادیاران جوان (طرح زنده‌یاد کاظمی آشتیانی)، برگزیدگان شیوه‌نامه تسهیلات جذب دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی در موسسه‌های علمی (طرح جهت)، برگزیدگان سطح 1 و 2 شیوه‌نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع‌های برگزیده (طرح شهید فخری زاده) و برگزیدگان شیوه‌نامه بهره‌مندی دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی از تسهیلات دوره پسادکتری (طرح شهید چمران) می‌توانند از تسهیلات خرید ودیعه مسکن بهره‌مند شوند. رییس بنیاد ملی نخبگان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: افراد واجد شرایط برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می‌توانند در ساعات اداری به صورت حضوری و تلفنی به بنیاد نخبگان استان واقع در تبریز، میدان باغ فجر (گلستان سابق)، خیابان اهراب، کوچه کمپانی 2 مراجعه نموده و درخواست خود را از طریق سامانه یکپارچه مدیریت نظام و اجتماعات بنیاد ملی نخبگان به آدرس sina.bmn.ir ثبت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.