صفحه اصلی > آخرین اخبار و تابان خبر و جامعه و هواشناسی : سامانه‌های بارشی در راه آذربایجان‌شرقی

سامانه‌های بارشی در راه آذربایجان‌شرقی

https://tabankhabar.ir/?p=3800

به گزارش تابان خبر،محمد امیدفر در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار کرد: براساس آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی، جوّی ناپایدار از شنبه شب تا اوایل روز دوشنبه در استان پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: نفوذ و فعالیت این سامانه‌ی بارشی موجب ابرناکی، وزش باد گاهی تا نسبتا شدید و در برخی نواحی استان به‌ویژه نواحی جنوبی مانند جنوب مراغه، هشترود، چاراویماق، میانه و ملکان سبب بارش برف و باران، آب گرفتگی معابر، لغزندگی و اختلال در جاده‌ها و در نواحی مرتفع موجب کولاک و برف می‌شود.

امیدفر افزود: از روز دوشنبه تا پنجشنبه، جوّی نسبتا پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود که همچنین طی روزهای پنجشنبه و جمعه نیز سامانه‌ی بارشی دیگری وارد استان خواهد شد.

وی در خصوص دمای تبریز طی ۲۴ ساعت گذشته خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشینه و کمینه دمای تبریز به ترتیب هشت درجه بالای صفر و دو درجه زیر صفر بود که همچنین دمای فعلی آن نیز شش درجه‌ است که نسبت به دیروز چهار درجه افزایش یافته است.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی در پایان در خصوص خنک‌ترین و گرم‌ترین شهر استان بیان کرد: سراب با دمای ۹ درجه زیر صفر، خنک‌ترین و میانه با دمای ۱۲ درجه بالای صفر گرمترین شهر استان گزارش شده‌ است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.