صفحه اصلی > آخرین اخبار و جامعه : سایت‌های تلفن همراه تبریز ساماندهی و دکل‌های مخابراتی تجمیع می‌شود

سایت‌های تلفن همراه تبریز ساماندهی و دکل‌های مخابراتی تجمیع می‌شود

دکل‌های مخابراتی

https://tabankhabar.ir/?p=1134

به گزارش تابان خبر،میریحیی نوحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به رسالت این سازمان در ساماندهی و صدور مجوز نصب و راه‌اندازی دکل‌های مخابراتی (BTS) در کلانشهر تبریز، افزود: این طرح با رعایت مقررات و اصول فنی به منظور گسترش پوشش تلفن‌های همراه و در راستای حفظ منظر شهری و جلوگیری از تعدد دکل‌های احداثی از سوی سازمان فناوری شهرداری تبریز با همکاری اپراتورها اجرا می شود.

وی با تاکید بر اجرای مصوبات ماده ۲۲ تعرفه عوارض محلی و ساماندهی دکل‌های مخابراتی و لزوم توسعه شبکه تلفن همراه، اظهار کرد: این سازمان به عنوان متولی امر ساماندهی سازه‌های مخابراتی و ارتباطی، صرفا برای دکل‌های مخابراتی با قابلیت بهره‌برداری همزمان سه اپراتور مجوز صادر می‌کند.

سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز گفت: ساماندهی و تجمیع سایت‌های مخابراتی با تعامل فیمابین اپراتورها و شهرداری میسر شده و در صورت امکان واگذاری اراضی تحت مالکیت شهرداری، احداث سایت‌های تجمیعی افزایش می یابد.

نوحی با اشاره به اینکه این امر به اپراتورهای تلفن همراه کمک می‌کند تا پوشش و کیفیت ترافیک خود را افزایش دهند، ادامه داد: در این طرح اپراتورهای تلفن همراه ضمن رفع نقاط کور شبکه، نسبت به ارتقاء کیفیت خدمات در نقاط دارای پوشش نیز اقدام می کنند.

وی نحوه استفاده مناسب از فناوری های مختلف و ارتباطات پایدار را از مطالبات به حق مردم دانست و یادآوری کرد: با توجه به نیاز روزافزون شهروندان و ارتقای این حوزه به نسل‌های بالاتر، پیشرفت بشر در حوزه فناوری دیجیتال و بهره‌مندی از آن در حیطه ارتباطات، تجمیع دکل‌های مخابراتی از اولویت‌های اساسی این سازمان است.

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.