صفحه اصلی > دسته‌بندی نشده : عشق به قصه و قصه‌گویی همواره در ایران و ایرانیان وجود دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

عشق به قصه و قصه‌گویی همواره در ایران و ایرانیان وجود دارد

https://tabankhabar.ir/?p=6044

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نوستالژی قصه در همه جای ایران و تاریخ ایران وجود دارد، گفت: در هر برهه از زمانی که باشیم، عشق به قصه و قصه‌گویی در ایران و ایرانیان وجود دارد.

به گزارش تابان خبر، محمدمهدی اسماعیلی در اختتامیه دومین دوسالانه قصه گویی نهال امید به میزبانی منطقه آزاد ارس، با بیان اینکه ادبیات داستانی ما پر از حکایت و داستان های قرآنی است و در جامعه ایرانی سنت قوی دارد، اظهار کرد: کودکان با قصه بزرگ می شوند و هیچ خانواده ایرانی نیست که مادر برای کودک قصه نگوید باید این سنت را مغتنم بشماریم.

وی به رونمایی طرح هد هد اشاره کرد و گفت: قصه هد هد یک داستان قرآنی است که پیامدهای زیادی داشت و انتخاب این اسم، علاوه بر اهداف تعیین شده، می‌تواند داستان هد هد را نیز برای نونهالان روشن کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قصه در وجود و زندگی مردم ایران نهادینه شده است و چه زیبا که این قصه‌ها با حکایت و آموزه‌های قرآنی نهفته شده است.

در این مراسم علاوه بر تجلیل از منتخبان جشنواره دوسالانه قصه‌گویی نهال امید، از نماد طرح هد هد نیز رونمایی شد.

انتهای پیام

خبر از عرفان علیپور

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.