یک نقاش برجسته کشور:

فریاد هنرمند قلم او است

https://tabankhabar.ir/?p=10959

نقاش برجسته کشور، قلم را زبان و فریاد هنرمند برای بیان مصادیق متعالی معرفی کرد.

به گزارش تابان خبر، روح اله پروین هنرمند نقاش شرکت کننده در رویداد نقاشی رسم شاهدان شیدایی با اینکه اثر وی تلفیقی از آبرنگ و نگارگری ایرانی است، اظهار کرد: شهید حسن باقری شهید نخبه و معجزه انقلاب است که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با این عنوان نامگذاری کردند.

او با تمجید از تلاش شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در بهره مندی از مصادیق هنری برای بیان فرهنگ ایثار و شهادت ادامه داد: شهید حسین باقری شخصیت هنری و خبری داشت و وارد عرصه میدان جهاد شد و در مدت کوتاهی به یک فرمانده زبردست تبدیل شد.

فریاد هنرمند قلم او است

این نگارگر با اشاره به اهمیت گردهمایی هنرمندان در قالی همایش رسم شاهدان شیدایی افزود: اگر رسالت خود و تعهدی که نسبت به انقلاب و گردهمایی هنری حساب می شود و تجمیع هنرمندان در کنار هم موجب آشنایی هنرمندان با یکدیگر می‌شود.

گفتنی است کارگاه نقاشي «رسم شاهدان شيدايي» همزمان با برگزاري كنگره ۱۰ هزار شهيد استان با حضور نقاشان برجسته ملي و استان در روايت تصوير مقاومت و حماسه شهداي آذربايجان از پنجشنبه و جمعه، نهم و دهم آذرماه از ساعت ۱۰ صبح تا اذان مغرب و عشا در صحن مسجد تاريخي كبود تبريز به همت سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري تبريز برگزار می شود.

فریاد هنرمند قلم او است

گفتنی است کارگاه نقاشي «رسم شاهدان شيدايي» همزمان با برگزاري كنگره ۱۰ هزار شهيد استان با حضور نقاشان برجسته ملي و استان در روايت تصوير مقاومت و حماسه شهداي آذربايجان از پنجشنبه و جمعه، نهم و دهم آذرماه از ساعت ۱۰ صبح تا اذان مغرب و عشا در صحن مسجد تاريخي كبود تبريز به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، بنیاد فرهنگی روایت فتح، شهرداری منطقه ۱ تبریز، سورای اسلامی شهر تبریز و مرکز آفرینش های هنری در راستای برنامه های کنگره ملی ده هزار شهید استان برگزار می شود.

مصاحبه از زهرا ناصران

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

درباره ما

پایگاه اطلاع رسانی ” تابان خبر” با هدف یاری رساندن به جریان آزاد و حق مدار اطلاع رسانی به منظور حفاظت و ارتقای منافع ملی، صیانت از کیان نظام گرانقدر جمهوری اسلامی ایران و کمک به جریان رشد و توسعه ی استان آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، راه اندازی شده است.

مجوز ارشاد

1400 © تمامی حقوق برای پایگاه خبری تابان محفوظ می باشد.